نتایج جستجو

پست و کارگو در ترکیه به چه صورت است؟

Posted by IOj43Uqua on دسامبر 14, 2021
0

پست و کارگو در ترکیه موضوع این ساعت آریا گروپ میباشد. کشور ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در میان کشورهای آسیایی و اروپایی مورد توجه تجار و بازرگانان دنیا جهت واردات و صادرات کالاهای خود قرار گرفته است و همچنین به دلیل همجواری با ایران و کیفیت بالای اجناس تبدیل به کشور مهمی برای واردات محصولات توسط تاجران و مسافران ایرانی شده است. پست و کارگو در ترکیه همانند هر کشور دیگری خدمات حمل و نقل و ارسال مرسوله های پستی را به صورت داخلی و خارجی بر عهده دارند و موظف هستند قبل از ارسال هر نوع  محموله و بسته های پستی آن ها را نسبت به ارزش شان تحت پوشش بیمه قرار دهند.

انواع کارگو در ترکیه

 

کارگو های متعددی درشهرهای ترکیه فعالیت می کنند که در سال های اخیر بر تعداد آن ها افزوده شده است. در این مقاله به معرفی برترین شرکت های کارگو در ترکیه می پردازیم.

کارگو PTT

 

سازمان دولتی پست و تلگراف در ترکیه با نام اختصاری PTT  و مخفف عبارت Posta ve telgraf teşkilatı  می باشد و با آرم زرد رنگ متمایز شده است. اولین شعبه شرکت PTT  در سال 1840 میلادی و توسط امپراطوری عثمانی تاسیس شده است و هدف از تاسیس آن ارائه خدمات پستی و تلگرافی در آن زمان بوده است.  امروزه PTT   از مهم ترین شرکت های حمل و نقل در ترکیه می باشد که دارای شعب متعددی در شهرها و محلات ترکیه بوده و بنا به درخواست فرستنده، با استفاده از هواپیما و یا از طریق زمینی و دریایی، خدمات پستی ایمن و با کیفیت را با قیمتی مناسب ارائه می کند. ارسال و جابه جایی کالا و بسته های پستی در داخل  کشور ترکیه بنا به مقصد آن در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و در خارج از کشور بر مبنای یکی از موارد زیر انجام می گیرد :

پست عادی: ارزان ترین نوع پست می باشد و تسلیم محموله پستی معمولا بیش از 15 روز زمان می برد .

پست پیشتاز یا سریع: ارسال بار از طریق پست سریع معمولا هزینه بالاتری داشته و تحویل بسته پستی به طور میانگین 3 روز طول می کشد.

ساعت کاری PTT   در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 17 می باشد. علاوه بر خدمات کارگو یا حمل و نقل، خدمات حواله بانکی، پرداخت قبوض و بیمه ای را می توان جزء خدمات دیگر این سازمان برشمرد، همچنین شما می توانید با مراجعه به لینک  gonderitakip.ptt.gov.tr  با وارد کردن شماره بارکد مرسوله پستی نسبت به فرآیند ردیابی محموله خود اقدام نمایید ، در نتیجه اطلاعات دقیقی در مورد محل فعلی مرسوله خود خواهید داشت. در صورتی که بارکد نداشته باشید می توانید با تماس با شماره تلفن 4441788 از بخش خدمات مشتریان شرکت PTT با ارائه شماره پاسپورت و یا کیملیک، از وضعیت بسته پستی خود اطلاع داشته باشید و انتقادات و پیشنهادات خود را ابراز نمایید.

کارگو آرس ARAS KARGO

 

این شرکت از سال 1979 فعالیت خود را شروع نموده و دارای شعب بسیاری در سراسر ترکیه می باشد. aras kargo در روزهای یکشنبه تعطیل بوده و ساعات کاری آن روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 تا 20 و روزهای شنبه از ساعت 8 تا 14 می باشد. جهت بهره مندی از خدمات آن در ترکیه می توانید با شماره 4442552 تماس بگیرید.

کارگو MNG

 

این شرکت وابسته به هلدینگ MNG می باشد و در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده است. در استانبول روزهای هفته بین ساعات 8:30 تا 17:30 و روزهای شنبه از 8:30 الی 15:30 فعالیت می کند.

کارگو یورت ایچی YURT IÇI

 

این شرکت باربری در سال 1982 تاسیس شده و دارای بیش از 800 شعبه در سراسر ترکیه می باشد. ساعات کاری شعب آن در استانبول در روزهای هفته از ساعت 8 تا 17:30 و شنبه ها بین ساعت 8 تا 17 می باشد.

با توجه به محدودیت هایی  که کشور ترکیه درحمل کالا توسط مسافران در نظر گرفته است که عمل نکردن به آن ها فرد را متحمل پرداخت جریمه های سنگین خواهد کرد، چنانچه مسافری باری اضافه تر از حد معمول داشته باشد می تواند از طریق فریت بار اقدام به ارسال بار اضافی خود از ترکیه به ایران نماید.

فرق فریت بار و کارگو در ترکیه چیست؟

 

محموله هایی که ماهیت تجاری داشته و تجار بین المللی اقدام به صادرات آن می کنند در اصطلاح ارسال بار تجاری یا کارگو در ترکیه می گویند.  فریت بار نوعی بار خصوصی بوده و معمولا مهاجرانی که قصد مهاجرت یا زندگی طولانی مدت در ترکیه را داشته باشند می توانند از آن برای ارسال اثاثیه و وسایل مورد نیاز خود اقدام نمایند.

عوامل موثر بر هزینه کارگو

 

عوامل متعددی در مشخص شدن هزینه حمل یا کارگو تاثیر دارند که در زیر به بررسی سه عامل مهم می پردازیم:

  • ابعاد و وزن

طبیعتا هر چقدر وزن کالای شما بیشتر باشد هزینه کارگو بیشتر می شود و یا چنانچه کالای شما سبک تر باشد هزینه کمتری را برای حمل آن متحمل خواهید شد. اندازه  کالاها از لحاظ ابعاد نیز در تعیین هزینه حمل تاثیر گذار بوده و هر چه ابعاد کالای شما بزرگتر باشد هزینه حمل آن بیشتر خواهد شد.

  • نوع کالا

در کشور ترکیه همانند کشورهای دیگر نوع کالا با هزینه کارگو یا حمل آن ارتباط مستقیمی دارد. مثلا هزینه کارگو در کالاهایی که در برابر ضربه حساس هستند، بیشتر است.

  • فاصله هوایی

فاصله هوایی بین کشور مبدا و مقصد می تواند در میزان هزینه کارگو موثر باشد. در برخی موارد ممکن است فاصله هوایی تا کشور مقصد به دلیل عدم وجود مسیرهای مستقیم بیشتر از فاصله زمینی آن باشد.

علاوه بر موارد فوق عوامل دیگری مانند شرکت خدمات دهنده و قوانین کشور مبدا و مقصد هم در تعیین هزینه کارگو موثر خواهند بود.

کد پستی در ترکیه

 

برای استفاده از خدمات پست و کارگو در ترکیه و ارسال هر محموله پستی به کد پستی نیاز می باشد که معمولا شماره ای 5 رقمی بوده که 2 رقم اول آن نشان دهنده کد شهرو 3 رقم بعد نشان دهنده منطقه شهری می باشد. در صورت نداشتن آدرس پستی مشخص، می توانید با مراجعه به اداره پست مرکزی در شهر محل سکونت خودتان بسته های پستی خود را دریافت نمایید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها