نتایج جستجو

مزایای پاسپورت ترکیه چیست

Posted by IOj43Uqua on دسامبر 16, 2021
0

مزایای پاسپورت ترکیه یکی از موضوعاتی است که میتواندبرای شما بسیار مهم باشد, با توجه به جایگاه بین المللی کشور ترکیه و اعتبار پاسپورت ترکیه در بین همسایگان ایران، دارندگان پاسپورت این کشور از مزایای خاصی برخوردار خواهند شد. با قرار گرفتن پاسپورت ترکیه در رده 55 جهانی، مهاجران زیادی از طرق مختلف با اخذ این پاسپورت به دنبال بهره مندی از مزایای پاسپورت ترکیه می باشند. علاوه بر زیبایی های طبیعی، ارزش های فرهنگی و ویژگی های جغرافیایی کشور ترکیه، با فراهم آمدن بستری جهت فرصت های سود آور سرمایه گذاری و به دنبال آن اعطای تابعیت و پاسپورت ترکیه امکانات ویژه ای برای سرمایه گزاران مهیا شده است. متقاضیانی که قصد اخذ شهروندی از طریق خرید ملک را داشته باشند در حال حاضر و مطابق با قوانین کشور ترکیه با خرید ملک و یا املاکی مبلغ 250 هزار دلار  به راحتی می توانند نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه اقدام نموده و از مزایای بی شمار آن بهره مند شوند.

در این مقاله به بررسی مزایای پاسپورت ترکیه خواهیم پرداخت اما قبل از آن قصد داریم شما را با مزایای اخذ شهروندی ترکیه آشنا کنیم.

اهمیت اخذ تابعیت/ شهروندی ترکیه

 

ترکیه کشوری نسبتا مدرن است که شاهد رشد بی سابقه ای در پروژه های زیربنایی، جذب سرمایه های خارجی از طریق حمایت از سرمایه گذاران املاک و مستغلات، توسعه صنعت در بخش تجاری و کشاورزی بوده و از موقعیتی ممتاز در سطح بین المللی برخوردار است. در سال های اخیر اقداماتی مانند احداث پروژه های بزرگ از جمله فرودگاه سوم استانبول، کانال استانبول و خطوط جدید مترو به سرعت توصعه هر چه بیشتر کشور ترکیه کمک بزرگی کرده است. با اخذ شهروندی ترکیه تحت حمایت دولت ترکیه قرار گرفته و از تمام امکانات تحصیلی، پزشکی، اقتصادی و… بهره مند خواهید شد.

مزایای پاسپورت ترکیه

 

با اخذ پاسپورت کشور ترکیه از طریق خرید ملک از کلیه امتیازات و حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهید شد و تمام قوانین جاری این کشور همانند یک فرد متولد ترکیه برای شما نیز اعمال خواهد گردید. اخذ پاسپورت ترکیه دارای مزایای متعددی می باشد که در زیر به اصلی ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 • همانطور که در بالا هم گفته شد با خرید ملک در کشور ترکیه به ارزش 250 هزار دلار، افراد می توانند در مدت 60 روز کاری شهروندی و پاسپورت ترکیه را اخذ نمایند.
 • دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا به 111 کشور جهان سفر کنند.
 • این پاسپورت جز 55 پاسپورت معتبر جهان می باشد.
 • پاسپورت ترکیه دارای اعتبار طولانی مدت 10 ساله می باشد.
 • سهولت در افتتاح حساب بانکی در بانک های بین المللی
 • برخورداری از تمام حقوق و امکانات شهروندی از جمله حقوق بازنشستگی، حق رای در انتخابات و امکانات پزشکی همانند یک شهروند ترک
 • برخورداری از تابعیت دوگانه با شرط حفظ تابعیت قبلی
 • فراهم آمدن امکان استفاده از تحصیل رایگان
 • امکان رشد در امر تجارت در سایه دور بودن از کلیه تحریم ها
 • استخدام در مشاغل دولتی
 • امکان انتخاب نام و نام خانوادگی جدید با هویت ترک

انواع پاسپورت ترکیه

 

پاسپورت ترکیه با توجه به جایگاه سیاسی و نوع کار فرد انواع مختلفی دارد. در اصل پاسپورت یک شهروند عادی با پاسپورت یک مقام عالی متفاوت می باشد. مطابق با قانون شماره  5682، چهار نوع پاسپورت دارای اعتبار و ارزش می باشد که در ادامه  به بررسی آن ها می پردازیم.

 • پاسپورت قرمز یا عمومی ترکیه

این نوع پاسپورت همان پاسپورت عادی می باشد که به شهروندان عادی ترکیه و اتباع خارجی که موفق به اخذ شهروندی ترکیه شده اند داده می شود. پاسپورت قرمز دارای 38 صفحه بوده و با نام Bordo passport  نیز شناخته می شود. در صورتی که اقدام به اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک نموده اید پاسپورت قرمز یا عمومی برای شما صادر خواهد شد.

 • پاسپورت سبز یا ویژه

پاسپورت ویژه یا Hususi، سبز رنگ بوده و مختص مقامات ارشد دولتی در رده های یک، دو، سه ونمایندگان مجلس می باشد. این نوع پاسپورت دارای 30 صفحه بوده و در اصطلاح به آن Yeşil pasaport  یا پاسپورت سبز گفته می شود و مدت اعتبار آن 5 سال می باشد. دارندگان این نوع پاسپورت می توانند بدون ویزا به برخی کشورها سفر کنند.

 • پاسپورت مشکی Dıplomatık

پاسپورت مشکی ترکیه به اشخاصی با سمت رئیس جمهور سابق، اعضای دیوان عالی، فرمانداران و مقامات ارشد بازنشسته دولتی اعطا می شود. این پاسپورت به رنگ مشکی بوده و دارای 28 صفحه می باشد.

 • پاسپورت خاکستری یا خدمت ترکیه

طبق ماده 14 قانون گذرنامه کشور ترکیه، گذرنامه خاکستری ترکیه برای ماموران دولتی، روزنامه نگاران و افرادی که به ماموریت های خارجی اعزام می شوند صادر می شود. دارندگان این پاسپورت بدون درخواست ویزا می توانند به دیگر کشورها سفر کنند که در اصطلاح به آن Hizmet Pasaport یا پاسپورت خدمت گفته می شود.

دولت ترکیه شرایطی را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور دارند، فراهم آورده تا از طریق یکی از راه های اخذ شهروندی ترکیه نسبت به دریافت پاسپورت خود اقدام نمایند و از مزایای آن بهره مند شوند. در صورتی که قصد سفر به کشورهای مختلف را بدون ویزا داشته باشید پیشنهاد می کنیم مقاله نوشته شده در سایت آریا گروپ با عنوان معرفی کشورهایی که بدون ویزا با پاسپورت ترکیه می توانید سفر کنید را مطالعه نمایید. مشاوران آریا گروپ با برخورداری از دانش تخصصی و همگام با قانون، شما را برای انتخاب و خرید ملک مورد نظرتان همراهی خواهند کرد تا به راحتی و در مدت زمان کوتاهی، پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید. همین حالا با مشاورین آریا گروپ تماس بگیرید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها