نتایج جستجو

مراحل اخذ اقامت توریستی در ترکیه (جامع)

Posted by IOj43Uqua on اکتبر 16, 2021
0

در این مقاله با مراحل اخذ اقامت توریستی در ترکیه در خدمت شما عزیزان هستیم, با توجه به بعد مسافت میان دو کشور ایران و ترکیه و توافق بین دو کشور، ایرانیان می توانند به مدت سه ماه بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند، اما اگر خواستند برای مدت طولانی تری را سپری کنند باید کیملیک کارت یا کارت اقامت ترکیه را دریافت کنند. لازم به ذکر است که برای گرفتن اقامت ترکیه علاوه بر اقامت توریستی در ترکیه می توان از روش های گوناگونی چون دریافت ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و خرید یا اجاره ملک اقدام کرد.

آسان ترین روش برای اخذ اقامت توریستی در کشور ترکیه از طریق اجاره سالانه ملک می باشد.در ادامه به مراحل اخذ اقامت توریستی در ترکیه میپردازیم.با ما همراه باشید.

سرپرست هر خانواده با اجاره آپارتمان به مدت حداقل یک سال میتواند به راحتی جهت اخذ اقامت توریستی در ترکیه برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال اقدام نماید.

(لازم به ذکر است فرزندان بالای 18 سال فرد مستقل محسوب می شود و میبایست به بطور جداگانه اقدام به اجاره ملک و اخذ اقامت توریستی در ترکیه کنند)

نکته جالب درمورد اخذ اقامت توریستی در ترکیه از طریق اجاره ملک این است که در هر قراردادی که برای اجاره ملک تنظیم می شود حد اکثر تا سه خانواده به عنوان مستاجر می توانند معرفی گردنند و از این طریق هر سه خانواده جهت اخذ اقامت توریستی در ترکیه اقدام نمایند.

در نظر داشته باشید طبق آخرین قانون هر خانواده ای که اقامت توریستی اخذ می نماید بعد از گذشت تاریخ اعتبار یا باید خاک ترکیه را ترک نماید یا اقامتش را از نوع توریستی به خرید ملک، اجازه کار یا ازدواج و… تغییر دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت یکساله ترکیه:

  •  اجاره نامه نوتر شده (دفتر اسناد رسمی ترکیه به نام نوتر فعالیت میکنند)

* هزینه هربرگ نوتر بسته به مبلغ اجاره ملک دارد در حدود 150 الی 250 لیر می باشد.

  •  چهار قطقه عکس بایومتریک (پرسنلی) 4*6 بعلاوه فایل اسکن شده عکس برای بارگزاری در سایت

* هزینه عکاسی حدودا 50 لیر

  •  تهیه بیمه سلامت از دفاتر بیمه در ترکیه مثل شرکت: آنکارا سیگورتاسی، سگیا، سومیو و…

* هزینه آن از حدود 200 لیر شروع می شود و محاسبه قیمت آن به سن افراد دارد بستگی دارد.

توصیه ما به شما این است که نسبت به اخذ بیمه دو ساله اقدام نمایید چرا که بسیاری از افراد پس از خرید بیمه دو ساله کارت اقامت توریستی دو ساله دریافت میکنند.

  • Ivd.gib.gov.tr – دریافت کد مالیاتی از سایت
  • Goc.gov.tr – پرداخت حق خاک از طریق مراجعه به اداره مالیاتی یا از طریق آدرس اینترنتی

*هزینه حق خاک در سال2021 نفری 80 دلار است.

  •  تهیه یک نسخه کپی پاسپورت از صفحه اول و صفحه مربوط به مهر ورود به کشور ترکیه
  •  خرید سیمکارت کشور ترکیه

* هزینه خرید سیمکارت اعتباری در کشور ترکیه 250 لیر میباشد.

  • e-ikamet.goc.gov.tr – و در انتها برای پر کردن فرم راندوو سایت اداره مهاجرت ترکیه به نشانی

مراجعه کنید و نسبت به دریافت نوبت ملاقات اقدام نمایید. (توجه داشته باشید که حتما یک نسخه پرینت شده از فرم تکمیل شده راندوو را نیز به همراه خود داشته باشید).

  • پس از انجام مراحل بالا با همراه داشتن تمامی مدارک فوق در تاریخ اعلام شده به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید.

کارت اقامت ترکیه:

بعد از تحویل مدارک به اداره مهاجرت و پس از گذشت حدودا 25 روز الی 1 ماه پیامکی از طرف اداره پست (ptt) برای شما ارسال خواهد شد.در این پیامک تاریخ تحویل و شماره مرسوله شما ذکر شده که در صورت عدم حضور در منزل در تاریخ مشخص شده با  در دست داشتن پاسپورت میتوانید به اداره پست محل مورد سکونت خود مراجعه کرده و کارت اقامت توریستی خود را دریافت نمایید.

در حفظ و نگهداری این کارت دقت نمایید و در صورت مفقودی یا به سرقت رفتن آن سریعا به نزدیک ترین اداره پلیس در همان منطقه مراجعه کرده و گزارشی مبنی بر گم شدن یا به سرقت رفتن کارت اقامتتان ارایه دهید، این گزارش را به همراه برگه نفوس و برگه ثبت آدرس را که میتوانید از اداره نفوس محل سکونت خود  (با در دست داشتن اجاره نامه محل سکونت و کملیک کارت یکی از اعضا خانواده) تهیه نموده و بعلاوه یک برگ فتوکپی از پاسپورت که باید دارای اعتبار باشد و یک قطعه عکس از یکی از اعضای خانواده به اداره مهاجرت محل سکونت خود مراجعه کرده و درخواست مفقودی کیملیک کارت خود را ثبت کرده و مبلغ معینی را به حساب اداره مهاجرت واریز می کنید و در نهایت تمامی مدارک به همراه فیش پرداختی را به اداره مهاجرت تحویل می دهید و منتظر می مانید تا نسبت به صدور دوباره کارت شما اقدام کنند.

از نکات منفی اقامت توریستی در کشور ترکیه این است که حضور در ترکیه با این نوع اقامت جزو سابقه حضور فرد در ترکیه جهت اخذ اقامت دائم و به طبع آن منجربه اخذ شهروندی پس از پنج سال نمی شود.

محدودیت هاى اقامتى در فاتیح و اسنیورت استانبول

بر اساس قانون شماره ۶۵۵۸ اداره مهاجرت ترکیه که از ابتدای سال ۲۰۲۰ اجرایی شد محدودیت‌های اقامتی در دو منطقه فاتیح و اسنیورت در شهر استانبول اعمال گردید که بر اساس آن چنانچه یک فرد خارجی در منطقه فاتیح اقدام به خرید و یا اجاره ملک نماید نمی‌تواند درخواست کارت اقامت کند و تنها با خرید ملک دویست و پنجاه هزار دلاری می‌تواند شهروندی کشور ترکیه را اخذ نماید. در منطقه اسنیورت چنانچه شخصی اقدام به اجاره ملک کند مشمول اخذ اقامت نخواهد شد و در این منطقه تنها با خرید ملک می‌توان اقدام به اخذ اقامت توریستی در ترکیه کرد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها