نتایج جستجو

مدارک لازم برای گرفتن اقامت توریستی ترکیه

Posted by IOj43Uqua on ژانویه 27, 2022
0

با سلام خدمت کاربران آریا گروپ در این ساعت میخواهیم بپردازیم به موضوع مدارک لازم برای گرفتن اقامت توریستی ترکیه, مهاجرت به ترکیه مسئله ای است که همه ساله افراد متعددی از هر شغل و با هر جایگاهی برای آن برنامه ریزی و نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام می کنند. به طوری که با وجود شرایط آسان برای دریافت اقامت ترکیه، تقاضا برای آن افزایش یافته است.

انواع اقامت های ترکیه

 

کشور ترکیه به طور کلی انواع مختلفی از اقامت را در قانون خود تعریف کرده است. متقاضیان باید متناسب با هدف و دلیل حضور خود در این کشور نسبت به انتخاب نوع اقامت خود اقدام کنند.

 • اقامت کوتاه مدت

این نوع اقامت برای حداکثر 2 سال صادر و تمدید می شود. مانند اقامت توریستی، اقامت ملکی، اقامت زبان ترکی و…

 • اقامت بلند مدت

اقامت بلند مدت برای اتباع خارجی با حداقل 8 سال اقامت مداوم در ترکیه به شکل نامحدود صادر می شود.

 • اقامت خانواده

این نوع اقامت برای همسر و فرزندان خارجی افرادی که در کشور ترکیه سکونت دارند (اتباع خارجی با اقامت معتبر و شهروندان ترک) صادر می شود.

 • اقامت تحصیلی

برای آن دسته از اتباع خارجی که در حال تحصیل در مدارس و دانشگاه های ترکیه می باشند، اقامت تحصیلی صادر می شود.

می توانید با انتخاب یکی از انواع اقامت ترکیه برای ورود به این کشور، دریافت اقامت و شهروندی ترکیه اقدام کنید. راحت ترین و سریع ترین راه دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه، خرید ملک است. در شرایطی با خرید ملک در ترکیه به مبلغی بیش از 250 هزار دلار، شهروندی این کشور به شما داده می شود.

بسیاری از افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند در سال های اخیر اقدام به خرید ملک در ترکیه کرده اند. با خرید ملک در ترکیه روند اخذ اقامت و شهروندی شما در این کشور به مراتب راحت تر خواهد شد که می توانید از مزایای آن هم بهره مند شوید.

اقامت کوتاه مدت در ترکیه (اقامت توریستی) و روش های دریافت آن

 

آسان ترین و کم هزینه ترین نوع اقامت ترکیه، اقامت توریستی یا اقامت کوتاه مدت می باشد. چنانچه قصد حضور بیش از 90 روز در ترکیه را داشته باشید باید نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام کنید که به آن اقامت توریستی یا کوتاه مدت گفته می شود. در این روش این امکان را دارید که با اجاره خانه در ترکیه برای خود و خانواده تان اقامت یک ساله توریستی دریافت کنید. پس از اجاره ملک در ترکیه و تائیدیه اجاره نامه از دفاتر اسناد رسمی و تهیه مدارک لازم از اداره مهاجرت راندوو ( زمان مصاحبه) دریافت می کنید. در روز راندوو با حضور در اداره مهاجرت و با شرط کامل بودن مدارک ظرف مدت کوتاهی کارت اقامت خود را دریافت خواهید کرد و می توانید یک سال بدون محدودیت در ترکیه حضور داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با سایر انواع اقامت، مقاله انواع اقامت در ترکیه را در سایت آریا گروپ مطالعه کنید.

مدارک لازم برای گرفتن اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک

 

برای دریافت اقامت توریستی کشور ترکیه، تهیه مدارک زیر جهت ارائه به اداره مهاجرت مورد نیاز می باشد:

 • اجاره نامه رسمی با تائیدیه نوتر
 • دریافت شماره مالیاتی (ورگی نوماراسی) همه افراد
 • دریافت بیمه درمانی و سلامت برای همه افراد (برای افراد زیر 18 سال و بالای 65 سال دریافت بیمه درمانی اجباری نیست)
 • تکمیل فرم راندوو (وقت مصاحبه) برای همه افراد
 • ترجمه شناسنامه متقاضیان به زبان ترکی
 • اصل پاسپورت به همراه کپی آن
 • چهار قطعه عکس بیومتریک رنگی
 • پرداخت همه هزینه های اقامت در اداره مهاجرت
 • گواهی ولادت برای بچه های زیر 18 سال
 • نوماراتاژ شهرداری

راندوو و نحوه پر کردن فرم آن

 

راندوو فرمی است که تکمیل آن برای دریافت وقت ملاقات با اداره مهاجرت ترکیه ضروری می باشد. راندوو در زبان ترکی به معنای وقت ملاقات و در مباحث اقامتی به معنای تعیین تاریخ و زمان مصاحبه و تحویل مدارک توسط فردی که قصد دریافت اقامت ترکیه را دارد، می باشد. برای پر کردن این فرم بایستی پس از اتمام دوره اقامت 90 روزه خود در ترکیه به صورت اینترنتی از وب سایت https://e-ikamet.goc.gov.tr اقدام کنید. در روز راندوو می بایست در اداره مهاجرت ترکیه حضور داشته باشید در غیر این صورت قرار مصاحبه شما باطل خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با فرم راندوو می توانید مقاله آموزش پر کردن فرم راندوو اقامت ترکیه در سایت آریا گروپ را مطالعه کنید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها