نتایج جستجو

چه نکاتی هنگام خرید ملک در ترکیه باید رعایت شود

Posted by IOj43Uqua on ژانویه 8, 2023
0

چه نکاتی هنگام خرید ملک در ترکیه باید رعایت شود؟ این روزها دریافت اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک بسیار رواج پیدا کرده ‌است؛ چرا که انتخاب این روش در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار بهتر و اصطلاحا بی دردسرتر بوده است.

در چند سال اخیر در پی وقوع بحران های اقتصادی در سراسر دنیا و در حالی که ترکیه نیز از این موضوع مصون نمانده‌ است ولی با این حال طبق آمار رسمی از نظر رشد اقتصادی از سطح مطلوبی برخوردار بوده؛ به علاوه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه با توجه به افزایش رشد قیمت املاک و مستغلات ترکیه در مقایسه با سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری نظیر سپرده گذاری دلار، ارزهای رایج، بورس یا طلا باعث جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیشتری گردیده است.

از طرفی ترکیه به عنوان کشوری قدرتمند بستری مناسب برای سرمایه ‌گذاری به حساب می‌آید چرا که دولت آن در چند دهه اخیر با بکارگیری ابزارها و سیاست های متعددی در صدد جذب سرمایه به کشور برآمده که شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذاران به وجود آورده است.

حمایت های کم نظیر دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی موجب شده تا سالانه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا بخصوص ایرانیان با هدف های مختلفی از جمله خرید ملک در ترکیه به این کشور مهاجرت نمایند.

با این‌ وجود داشتن اطلاعات کافی و همچنین توجه به یکسری از نکات در خصوص خرید ملک در ترکیه می‌تواند به شما کمک بسزایی نماید. به‌ همین خاطر نیز پیشنهاد می‌شود در ادامه با ما همراه باشید تا با ارائه یک سری از نکات مهم و اساسی جهت خرید آپارتمان در ترکیه رهنمودهای لازم را خدمتتان ارائه دهیم.

برای خرید ملک در ترکیه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

شرایط خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه برای افراد خارجی ممکن است پیچیدگی هایی به همراه داشته باشد. از همین رو چنانچه قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، باید به ‌عنوان یک تبعه خارجی به نکاتی توجه داشته باشید.

از جمله این نکات می‌توان به یافتن یک مشاور املاک حرفه ای در ترکیه اشاره کرد که با دانش و اطلاعات درست و بروز شما را از آخرین تغییرات قوانین ترکیه در ارتباط با خرید ملک که مناسب برای اخذ شهروندی یا اقامت ترکیه بوده و همچنین ارائه اطلاعاتی در خصوص مناطق مختلف که برای سرمایه گذاری از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند مطلع نماید.

از جمله موارد مهمی که برای خرید خانه در کشور ترکیه می بایست مورد توجه قرار گیرد، توجه به وضعیت ملک مورد نظر برای خرید می باشد.

به‌ منظور این‌ که سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای داشته باشید و مطمئن شوید که ملکی را که قصد خریداری آن را دارید، دارای هیچ‌گونه مشکل قانونی و حقوقی نباشد لازم است نکاتی را در نظر بگیرید از جمله در رهن نبودن ملک مورد نظر که نشان می دهد در گذشته روی سند آن ملک وام دریافت شده یا به دلیل بدهی در رهن بانک قرار گرفته است یا خیر. برای اطمینان از صحت سند ملک مورد نظر، می توان درخواست تهیه گزارش کارشناسی نمود که نشان دهنده‌ی وضعیت فعلی سند مالکیت و همچنین برآورد قیمت آن می باشد، ضمنا لازم به ذکر است که در حال حاضر برای خرید ملک در ترکیه  تهیه این گزارش طبق قوانین جدید از سمت دولت این کشور لازم الاجرا می باشد.

برای خرید ملک در ترکیه دانستن چه نکاتی لازم است؟

 

تغییرات قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در ترکیه

به طور کلی هر کشوری در زمینه های مختلف قوانینی وضع می نماید که این قوانین با گذشت زمان دستخوش تغییراتی خواهند شد. کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همان طور که مستحضر هستید بنا بر یک سری تصمیمات و دستورالعمل های جدید، در قوانین اقامتی و مهاجرتی همچون قوانین خرید ملک توسط اتباع خارجی تغییراتی اعمال گشته است.

به بیان واضح تر در حال حاضر برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در شهرهای بزرگی همچون استانبول بایستی ملکی به ارزش حداقل 75 هزار دلار خریداری نمایید؛ بعلاوه برای خرید ملک و دریافت اقامت در شهرهای کوچکتر ترکیه به بودجه ای حداقل 50 هزار دلار نیاز خواهد بود، در حالی که پیشتر سقفی برای خرید ملک توسط خارجی ها و دریافت این نوع اقامت در ترکیه تعریف نشده بود.

لازم به ذکر است از 13 ژوئن 2022 (23 خرداد 1401) حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای آن دسته از متقاضیانی که قصد اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه را دارند از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار تغییر یافته است.

اخیرا دولت ترکیه تغییراتی در قوانین اقامت خارجی ها در مناطق و نواحی مختلف شهرهای ترکیه اعمال نموده است که موجب محدودیت دریافت اقامت توسط افراد خارجی در این مناطق شده است. شما می توانید آخرین تغییرات لیست مناطق غیر مجاز استانبول برای اقامت را که در ذیل قرار داده ایم ملاحظه فرمایید.

(این مناطق در زمان تاریخ تنظیم این مقاله یعنی آذرماه 1401 از طرف دولت اعلام گردیده است که احتمالا در طول زمان دچار تغییرات دیگری نیز خواهد شد).

دقت فرمایید در صورتی که خرید ملک در ترکیه به جهت اخذ شهروندی یا سرمایه گذاری و کسب درآمد از طریق اجاره آن ملک باشد، هیچ گونه محدودیتی در انتخاب منطقه برای خرید ملک لحاظ نشده است.

از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه که باعث افزایش سطح کیفیت زندگی می شود، می‌توان به پایین بودن هزینه‌ها در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، شرایط کاری مناسب، تجارت بدون محدودیت، پیشرفت تحصیلی و همچنین امکان دریافت شهروندی یا اقامت ترکیه اشاره کرد.

از طرفی همسایگی ترکیه با ایران و فرهنگ نزدیک این دو کشور موجب شده تا روز به روز بر تعداد شهروندان ایرانی که اقدام به خرید ملک و دریافت پاسپورت یا اقامت ترکیه را دارند افزوده شود. مجموعه آریا گروپ با دارا بودن چندین سال سابقه معتبر در زمینه فروش آپارتمان در استانبول به طور کاملا تخصصی با بهره گیری از کارشناسان آگاه به مراحل قانونی خرید ملک در ترکیه، شما را برای یک سرمایه گذاری هوشمندانه و سودمند در کوتاه ترین زمان ممکن همراهی خواهد کرد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها