نتایج جستجو

همه چیز درباره ویزا و اقامت قبرس شمالی

Posted by IOj43Uqua on ژانویه 21, 2023
0

امروزه مهاجرت نزد ایرانیان و سایر کشورهای همسایه به نسبت سالها و دهه‌های گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده و طبیعتا یکی از اصلی ترین دغدغه‌های هر فردی که رویای مهاجرت را در سر می پروراند بررسی گزینه‌های موجود جهت مهاجرت و سازگاری هر چه بیشتر کشور مقصد با خواسته‌های شخص مهاجر می باشد. در طی سالهای اخیر مهاجرت به کشور قبرس شمالی بدلیل شرایط بسیار مطلوبی که فراهم آورده بسیار نزد ایرانیان افزایش پیدا کرده است. در این مقاله سعی می شود درباره ویزا و اقامت قبرس توضیحات جامع و کاملی به خوانندگان محترم ارائه شود.

پرچم قبرس شمالی

همه چیز درباره ویزا و اقامت قبرس شمالی

 

جزیره قبرس در شرق دریای مدیترانه واقع شده و دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که قوانین مهاجرتی قبرس در هر بخش آن متفاوت است. بخش شمالی یک منطقه ترک‌نشین محسوب می‌شود که دارای سیستم مستقل سیاسی اما تحت حمایت اقتصادی ترکیه قرار دارد. بخش جنوبی نیز دارای حکومت مستقل قبرس جنوبی و عضو اتحادیه‌ی اروپا است. واحد پولی قبرس شمالی، لیر ترکیه بوده و به همین دلیل هزینه‌های زندگی آن در سطح مطلوب و ارزانی قرار دارد و به همین دلیل اخذ اقامت قبرس شمالی و مهاجرت به آن به ‌صورت دائم یا موقت می‌تواند مقرون‌ بصرفه باشد.

تعداد طرفداران مهاجرت به قبرس شمالی بدلیل نزدیک بودن قوانین این کشور با ترکیه در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. شهروندان ایرانی برای سفر به قبرس شمالی نیاز به ویزا ندارند ولی برای اقامت قانونی و طولانی مدت در این کشور حتما  ویزا مورد نیاز است که از پنج طریق خرید ملک، ثبت شرکت، ویزای کار، تحصیل و ازدواج قابل دریافت خواهد بود.

 نحوه اخذ ویزای توریستی

 

دریافت اقامت قبرس شمالی چندان دشوار نبوده و از روش‌های مختلفی قابل دریافت است که یکی از این روش ها اخذ ویزای توریستی قبرس شمالی جهت سفر به این کشور می باشد. البته به دلیل وضع قوانین آسان مهاجرت و اقامت قبرس شمالی برای ایرانیان، شهروندان ایرانی بدون نیاز به ویزا و فقط با ارائه پاسپورت، برگه رزرو هتل، بلیت برگشت و یا دعوت نامه از شخصی که دارای اقامت قبرس شمالی باشد به مدت ۳۰ روز می توانند به عنوان گردشگر به قبرس شمالی سفر کنند. از طریق ویزای توریستی شما امکان اقامت ۳۰ روزه در این کشور را خواهید داشت؛ اما چنانچه چندین بار به قبرس رفته باشید، میزان اعتبار ویزای توریستی شما به ۹۰ روز افزایش پیدا می‌کند که اخذ این نوع اقامت کوتاه‌مدت برای سفر به قبرس شمالی بسیار مناسب است.

اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، روند بسیار سریعی دارد و به همین دلیل تعداد مهاجران به این کشور روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است دریافت اقامت قبرس شمالی با خرید ملک مادام العمر و وابسته به ملک خریداری شده می باشد و تا زمانی که آن ملک به نام شخص خریدار باشد اقامت آن فرد هر ساله و یا دوسال یکبار تمدید خواهد شد. اخذ اقامت قبرس شمالی برای افراد بالای ۶۰ سال و زیر ۱۸ سال از طریق خرید ملک مشکلی نداشته و به راحتی قابل دریافت است. برای افراد مقیم طی شرایطی امکان بازنشستگی در قبرس شمالی نیز فراهم شده است. شما حدود شش سال پس از اقامت در قبرس شمالی می توانید درخواست اقامت دائم یا همان کارت سفید را داشته باشید.

اخذ اقامت دانشجویی

 

یکی از راه‌های گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است که در میان ایرانیان یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرت دانشجویی شناخته می‌شود. هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب بوده و شهریه دانشگاه نیز بسیار مقرون‌ به ‌صرفه است.

در دانشگاه‌های این کشور امکان تبادل دانشجو با دانشگاه‌های مطرح وجود دارد و دانشجویان می‌توانند یک سال از تحصیل خود را در دانشگاه‌های کشور دیگر بگذرانند.

ویزای تحصیلی این کشور کوتاه‌مدت است که شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل خود آن را به ویزای کاری تغییر دهید، یک کارفرما بایستی شما را به استخدام درآورده یا خودتان کسب و کاری را در قبرس شمالی راه‌اندازی نمایید.

اقامت کاری از طریق گرفتن اجازه کار

 

کاربران می‌توانند به مدت ۹۰ روز برای اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق کار در داخل کشور بمانند و شغل مناسبی برای خود پیدا کنند. سپس می‌توانند به­دنبال اجازه اقامت موقت از طریق کار باشند که ۶ ماه زمان می‌برد. همچنین اگر فردی پس از ورود به کشور در مدت تعیین شده نتواند شغل پیدا کند، باید مجوز حضور خود را تمدید کند.

ویزای کار در این کشور برای ۶ ماه تا یک سال صادر می‌شود و فرد باید پیش از اتمام آن، ویزای خود را تمدید کند. همچنین افراد متقاضی برای شروع کار می‌توانند در شرکت‌های دیگر جذب شوند یا اینکه از طریق سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی مجوز ایجاد کسب‌وکار خود را بگیرند.

اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق ازدواج

 

از طریق ازدواج با شهروند قبرس نیز می‌توان به این جزیره مهاجرت کرد که باید واقعی بودن ازدواج ثابت شود. چراکه واقعی نبودن ازدواج، یک تخلف مهاجرتی محسوب می شود. البته اخذ اقامت دائم قبرس شمالی از این طریق می‌تواند چند سال طول بکشد.

نتیجه‌گیری

یکی از جزایر دریای مدیترانه قبرس است که در حوزه مهاجرت فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده و یکی از کشور‌های گردشگرپذیر منطقه است. برای گرفتن اقامت قبرس شمالی روش‌های مختلفی وجود دارد و متقاضیان می‌توانند با استفاده از آن‌ ویزای این کشور را به‌صورت بلندمدت یا کوتاه‌مدت دریافت کنند. انجام سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، خرید ملک یا بازنشستگی در این کشور همگی می‌توانند شرایطی را برای اخذ ویزای این کشور فراهم کند. برای اینکه بتوانید از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی برخوردار شوید، بهتر است به مشاوران معتبر و باسابقه آریا گروپ در این حوزه مراجعه کنید تا اطلاعات کافی به دست آورید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها