منطقه بیلیک دوزو

درصد بالایی از ساکنین منطقه بیلیک دوزو را مهاجران تشکیل می‌دهند. بیلیک دوزو را می توان رنگین کمان ملت‌ها دانست، چراکه مردمی با فرهنگ، دین، مذهب و آداب و رسوم مختلف در این منطقه کنار هم زندگی می‌کنند. تاریخ منطقه بیلیک دوزو از ترکان تا بیزانس و از امپراتوری عثمانی تا جمهوری ترکیه گسترش یافته است. جالب است بدانید بسیاری از ایرانی‌ها نیز در این منطقه ساکن هستند.

بهترین منطقه بیلیک دوزو

موقعیت جغرافیایی

منطقه بیلیک دوزو منطقه‌ای در غرب استانبول است که حدود 40 کیلومتر تا مرکز استانبول فاصله دارد. این منطقه از شرق با منطقه آوجیلار، از شمال با اسنیورت، از غرب با بویوک چکمجه و از جنوب با دریای مرمره همسایه است. منطقه بیلیک دوزو مساحتى حدود ۳۶۰ کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن حدود 365.000 نفر تخمین زده شده که در محله‌های دهگانه این منطقه ساکن هستند.

محله‌های منطقه بیلک دوزو

 • محله باریش MAHALLESİ BARIŞ
 • محله جمهوریت CUMHURİYET MAHALLESİ
 • محله گورپینار GÜRPINAR MAHALLESİ
 • محله مارمارا MARMARA MAHALLESİ
 • یاکوپلو YAKUPLU MAHALLESİ
 • محله عدنان قهوه چی ADNAN KAHVECİ MAHALLESİ
 • محله بویوک شهیر BÜYÜKŞEHİR MAHALLESİ
 • محله دره آغزی DEREAĞZI MAHALLESİ
 • محله کاواکلی KAVAKLI MAHALLESİ
 • محله ساحل SAHİL MAHALLESİ

محله عدنان کهوه چی در بیلیک دوزو

جاذبه های گردشگری

منطقه بیلیک دوزو از جمله مناطق ساحلی سرسبز استانبول است که در فصل تابستان پذیرای گردشگران زیادیست. می توان گفت ساحل وست مارینا بهترین منطقه بیلیک دوزو می‌باشد که در زبان عامیانه به نام ساحل بیلیک دوزو نیز شناخته شده است. بیشتر ورزش های آبی در این ساحل انجام می‌شوند و همچنین یکی از مهم ترین جاهای دیدنی بیلیک دوزو است. باغ زیبای ژاپنی‌ها با کلبه‌های سنتی ژاپنی، پارک دره سبز بیلیک دوزو، موزه موجودات دریایی کنعان ماهیگیر، بندر آلتاش یاکوپلو، کاخ سلطان عبدالعزیز و چشمه مادربزرگ عایشه نیز سایر اماکن گردشگری استانبول هستند.

چگونه از تکسیم به بیلیک دوزو برویم

خدمات و امکانات

بزرگترین فضای نمایشگاهی استانبول در همجواری منطقه بیلیک دوزو و اسنیورت قرار دارد و به همین دلیل هتل‌های ۵ ستاره لوکس و با کیفیت زیادی در این منطقه آماده سرویس‌دهی به تجار و بازرگانان از سراسر دنیا هستند. منطقه بیلیک دوزو دارای 16 مرکز درمانی دولتی و 12 مرکز درمانی خصوصی است.

مراکز خرید بیلیک دوزو

 • مارامارا پارک MARMARA PARK
 • مرکز خرید پرلاویستا PERLA VİSTA AVM

جاهای دیدنی بیلیک دوزو

 

هتل های منطقه بیلیک دوزو استانبول

 1. هتل رامادا بای ویندهام بیلیکدوزو RAMADA BY WYNDHAM BEYLİKDÜZÜ
 2. هتل هیلتون گاردن این استانبول بیلیکدوزو HİLTON GARDEN INN İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
 3. هتل وسپیا VESPİA HOTEL
 4. هتل ساریسا SARİSSA HOTEL

هتل های منطقه بیلیک دوزو استانبول

حمل و نقل

وجود دو اتوبان E5 و E80 در منطقه بیلیک دوزو دسترسی به مرکز شهر را برای ساکنانش آسانتر کرده است. وجود خطوط متروبوس که 24 ساعته فعال هستند از جمله وسایل نقلیه عمومی مهم محسوب می شوند که نقش مهمی را در راحت سازی رفت و آمد ساکنین منطقه بیلیک دوزو ایفا می کند. با توجه به دور بودن منطقه بیلیک دوزو از میدان تکسیم که می توان آن را مرکز شهر دانست، این سوال در اذهان شکل می گیرد که چگونه از تکسیم به بیلیک دوزو برویم؟ در جواب این سوال باید گفت نه تنها از تکسیم بلکه از مناطق دیگر مانند باکرکوی و یئنی بوسنا نیز علاوه بر متروبوس، خطوط اتوبوس نیز به منطقه بیلیک دوزو رفت و آمد می کنند. خط مترو منطقه بیلیک دوزو تا پایان سال 2022 راه اندازی خواهد شد که دسترسی به تمام نقاط شهر را امکان پذیر می کند.

دسترسی های منطقه بیلیک دوزو

 • فاصله تا فرودگاه آتاتورک 20 کیلومتر
 • فاصله تا پل بغاز 28 کیلومتر
 • فاصله تا تکسیم 39 کیلومتر
 • فاصله تا فرودگاه استانبول 41 کیلومتر

منطقه کاواکلی استانبول

خرید ملک منطقه بیلیک دوزو

نموداری که در تصویر مشاهده می کنید، رشد قیمت ملک در منطقه بیلیک دوزو را در 4 سال اخیر نشان می دهد که میتواند شما را در خرید ملک منطقه بیلیک دوزو کمک بسیار کند.

نمودار رشد بیلیک دوزو

منطقه بیلیک دوزو نماد شهرسازی مدرن در استانبول است. خیابان ها، پیاده رو ها و فضاهای سبز این منطقه به سبک مدرن ساخته شده‌اند و فضاهای مسکونی آن، لوکس، امروزی و دارای امکانات خوبی هستند. شعار شهرداری منطقه بیلیک دوزو جمله «بیلیک دوزو خانه ماست» می‌باشد و این نهاد برای تحقق این شعار و بهبود هرچه بیشتر کیفیت زندگی در این منطقه، تمام امکانات را فراهم کرده است. منطقه بیلیک دوزو برای خرید ملک و سرمایه گذاری با بودجه های پایین رو به متوسط، گزینه بسیار خوبی است زیرا قیمت ملک در این منطقه نوساز و مدرن بسیار مناسب است. شروع قیمت ملک در منطقه بیلیک دوزو، بطور تقریبی، برای خرید از 600 هزار لیر و برای اجاره از 2000 لیر به بالاست.