نتایج جستجو

معرفی محبوب ترین مناطق استانبول

Posted by IOj43Uqua on نوامبر 19, 2022
0

معرفی منطقه کارتال (KARTAL)

محبوب ترین مناطق استانبول :منطقه کارتال از جدیدترین مناطق استانبول می باشد که با جمعیتی بیش از 480 هزار نفر در بخش آسیایی و در فاصله 36 کیلومتری از مرکز این شهر واقع شده است.

کارتال دارای 20 محله بوده و از شمال با سنجاق تپه، از شرق با منطقه پندیک و از غرب با مال تپه همسایه است. این منطقه با رشد چشم گیری که در بخش ساخت و ساز داشته، دارای پروژه های مسکونی و تجاری متعددی در نزدیکی ساحل می باشد.

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول

بنا بر آمارهای رسمی قیمت ملک در منطقه کارتال در یک ماه گذشته 18.69%، در سه سال گذشته 432.2% و در پنج سال اخیر 451.2% افزایش داشته است این در حالی می باشد که متوسط قیمت هر متر مربع در این منطقه 18300 لیر گزارش شده و به عبارتی میانگین قیمت فروش برای یک واحد 100 متری چیزی حدود یک میلیون و هشتصد هزار لیر است.

در بررسی شاخص املاک و گزارش منطقه ای بر اساس داده های واقعی در سال 2022، میانگین قیمت یک ملک 100 متری خریداری شده در کارتال بین یک میلیون و سیصد و هفتاد تا دو میلیون و دویست و هشتاد اعلام شده است.

کارتال به دلیل داشتن امکاناتی خاص از جمله خط ساحلی آتالار، نزدیکی به منطقه صنعتی GEBZE، مرکز تجاری KÜÇÜKYALI، اتوبان D100، فرودگاه صبیها گوکچن ، دسترسی آسان به سایر مناطق استانبول مثل KADIKÖY و همچنین دارا بودن وسایل حمل و نقل عمومی از جمله متروهای M4 و مارمارای، باعث سرمایه گذاری ارزنده برای خرید ملک در این منطقه شده است.


معرفی منطقه مال تپه (MALTEPE)

منطقه سرسبز مال تپه در بخش آناتولی یا آسیایی استانبول قرار گرفته و دارای جمعیتی بیش از 520 هزار نفر است. این منطقه نزدیک به دریای زیبای مرمره، سایر مناطق استانبول مثل آتاشهیر، کادیکوی و کارتال می باشد که با 18 محله از نظر آب و هوایی شرایط فوق العاده ای دارد و برای سکونت یا حتی سرمایه گذاری بسیار مناسب است.

در مال تپه ساخت پروژه های مسکونی با معماری مدرن و امکانات رفاهی متنوع رو به افزایش است و وجود زیر ساخت های اصولی و با کیفیت باعث بالا رفتن آمار مهاجرت به این منطقه شده است.

لازم به ذکر است طبق گزارشات مناطق استانبول ، قیمت فروش ملک در این منطقه طی ماه گذشته 14.3%، طی سه سال گذشته 410.4% و در 5 سال اخیر 396.9% افزایش داشته است؛ بنابر این گزارشات در حال حاضر متوسط قیمت یک واحد 100 متری در منطقه مال تپه بین 1.5 تا 2.6 میلیون لیر اعلام شده که این در حالی است که میانگین قیمت هر متر مربع در این ناحیه بیش از 20 هزار لیر می باشد.

از مزیت های زندگی در این منطقه زیبا نزدیکی آن به بزرگراه آنکارا-استانبول، مراکزخرید، بیمارستان ها، دانشگاه ها، مدارس و پارک ساحلی است که معمولا محل برگزاری جشنواره های متعددی می باشد. همچنین علاوه بر ساحل و دریا، در این منطقه امکان طبیعت گردی در جنگل های آیدوس هم وجود دارد.


معرفی منطقه آتاشهیر (ATAŞEHİR)

منطقه مدرن آتاشهیر دارای 17 محله با برج ها و ساختمان های شیک در قسمت آسیایی و در اطراف دیگر مناطق استانبول همچون مال تپه، کادیکوی، اوسکودار، عمرانیه و سنجاق تپه قرار گرفته است.

این منطقه با جمعیتی بیش از 420 هزار نفر دارای مراکز تفریحی، رستوران ها، کافه ها و پارک های متعددی است که با وجود شبکه گسترده حمل و نقل و به لطف دسترسی به اتوبان های اصلی از جمله D100 و E5 دسترسی بسیار آسانی به نقاط مختلف استانبول فراهم نموده است.

داشتن مراکز خرید معروف و متعددی از جمله مرکز خرید واتر گاردن، پالادیوم و اپتیموم از مزایای منطقه آتاشهیر محسوب می شود، همچنین وجود دانشگاه های معتبر در این منطقه امکانات تحصیلی و آموزشی پیشرفته ای فراهم نموده است .

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول

اگر تمایل به خرید ملک در منطقه آتاشهیر را دارید توجه داشته باشید که در حال حاضر میانگین قیمت فروش یک واحد مسکونی 100 متری 1.999.910 لیر می باشد؛ این در حالی است که نمودار تغییرات قیمت فروش در بازه زمانی یک ماهه 13.95%، در بازه سه ساله 300% و در 5 سال اخیر 321.7% می باشد.

 

معرفی منطقه اوسکودار (ÜSKÜDAR)

منطقه اصیل و تاریخی اوسکودار با 33 محله و 35 کیلومتر مربع مساحت در بخش آسیایی استانبول و در نزدیکی مناطقی نظیر کادیکوی، عمرانیه، آتاشهیر و بیکوز می باشد.

ساکنان منطقه اوسکودار جمعیتی بیش از 520 هزار نفر را تشکیل داده اند . اوسکودار دارای 12 کیلومتر خط ساحلی بوده و از جاذبه های گردشگری آن می توان به ساحل آن و تماشای برج دختر، پارک زیبای فتحی پاشا، کاخ باشکوه بیلربی و تپه بزرگ چاملیجا با منظره فوق العاده شهر و بسفر اشاره کرد.

مرکز خرید عمارEMAAR ، کاپیتول  CAPITOLو آکاسیا AKASYA از جمله مراکز خرید معتبر در اوسکودار هستند که علاوه بر آن ها این منطقه دارای جاذبه های دیدنی مثل موزه ها، پارک ها، مساجد و کلیساها می باشد. از نقطه نظر امکانات این منطقه شرایط ایده آلی داشته و دارای مدارس دولتی، خصوصی، بین المللی و دانشگاه های معتبری مثل 29 ماییس می باشد.

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول

اسکله پرتردد اوسکودار محلی است که هر روز هفته  برای انتقال مسافران زیادی به بخش اروپایی خدمت رسانی می کند. وجود پروژه های مسکونی نوساز، دست دوم و همچنین ویلاهای ساحلی بسیار زیبا این منطقه را به یکی از پرطرفدارترین مناطق استانبول جهت خرید ملک و زندگی تبدیل کرده است.

لازم به ذکر است قیمت ملک در منطقه اوسکودار طی یک ماه گذشته 15.22% افزایش داشته و میانگین هر متر مربع واحد مسکونی بیش از 20 هزار لیر گزارش شده است که از این بابت در حال حاضر یک واحد 100 متری با متوسط قیمت بیش از 2 میلیون لیر معامله می شود.

 

معرفی منطقه کادیکوی (KADIKÖY)

منطقه ساحلی کادیکوی در بخش آسیایی استانبول واقع شده و دارا بودن موقعیت عالی از نظر دسترسی و برخورداری از امکانات متنوع از جمله اسکله، شهربازی، پارک های متعدد، جاده های عریض و مراکز آموزشی و درمانی مجهز، باعث دو چندان شدن ارزش این ناحیه شده و آن را در دسته بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک قرار داده است.

مساحت این منطقه حدود 41 کیلومتر مربع است و حدود 490 هزار نفر در 20 محله آن مستقر هستند که معروف ترین این محله ها عبارتند از فنرباهچه، بستانجی، مودا و سوادیه.

دانشگاه یدی تپه که بزرگ ترین دانشگاه خصوصی استانبول است در کادیکوی و بر روی تپه ای به همین نام قرار دارد. به علاوه تعداد زیادی از دانشکده های دانشگاه مرمره نظیر دانشکده بزرگ حیدرپاشا در این منطقه قرار گرفته است.

برای خرید ملک در منطقه کادیکوی به بودجه ای بین 3 تا 5 میلیون لیر نیاز خواهید داشت که بسته به امکانات و لوکیشن آن ملک دارای نرخی متغیر است.

میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه چیزی حدود 40 هزار لیر است که طبق نمودار تغییرات قیمت فروش، در بازه زمانی 1 ماه 10.65%، در بازه 3 سال 447.9% و در 5 سال اخیر 413.1% افزایش داشته است.

 

معرفی منطقه ساریر (SARIYER)

یکی از شمالی ترین مناطق استانبول در بخش اروپایی، منطقه ساریر می باشد که در حال حاضر 350 هزار نفر جمعیت دارد. این منطقه شامل 35 محله بوده که از جنوب با مناطق بشیکتاش و کاییتحانه، از شمال با دریای سیاه، از شرق با تنگه بسفر و از غرب با منطقه ایوب سلطان همسایه است.

ساریر از مناطق پیشرفته و لوکس استانبول به حساب می آید که از نظر دسترسی 55 کیلومتر تا فرودگاه جدید استانبول فاصله دارد؛ همچنین دارای سواحل زیبا و معروفی مثل ساحل کیلیوس می باشد که مملو از کافه ها و رستوران های دریایی است و شما می توانید در این اماکن لحظات بسیار خوبی را در کنار خانواده خود تجربه کنید.

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول

این منطقه محل سکونت ثروتمندان، بازیگران و افراد معروف بسیاری است و به دلیل داشتن عمارت های زیبا و قدیمی که از گذشته بجا مانده، محل فیلم برداری سریال های ترکی متعددی بوده است. امکانات رفاهی زیادی از جمله باشگاه‌های مدرن ورزشی و سوارکاری در ساریر قرار گرفته که علاوه بر این ها استادیوم تیم محبوب گالاتاسرای ترکیه هم در این منطقه واقع شده است.

از جاذبه های تاریخی و دیدنی منطقه ساریر می توان به قلعه روملی حصار، پارک امیرگان و ساحل ببک اشاره کرد.

از طرفی مدارس، کالج ها و دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی از جمله کالج خصوصی کمال آتاترک و دانشگاه بیلکنت در ساریر وجود دارد، همچنین این منطقه دارای بیمارستان های دولتی، خصوصی و همچنین مراکز درمانی فوق پیشرفته ای همانند بیمارستان دولتی ایستینیه و مرکز تخصصی دهان و دندان می باشد که سلامت ساکنان را در بخش درمان تضمین خواهند کرد.

افرادی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در منطقه ساریر را دارند توجه داشته باشند که طبق نمودار که برگرفته از گزارشات مناطق استانبول می باشد، قیمت فروش ملک های مسکونی در این ناحیه، در بازه زمانی 1 ماه 13.77%، در بازه 3 ساله 516.9% و طی 5 سال اخیر 571.7% افزایش داشته است.

این در حالی بوده که میانگین قیمت فروش یک واحد 100 متری در یک آپارتمان کم واحد بیش از 5 میلیون و 680 هزار لیر می باشد.

 

معرفی منطقه بشیکتاش (BEŞİKTAŞ)

بشیکتاش یکی از اعیان‌نشین ترین و مرکزی ترین مناطق استانبول در بخش اروپایی است که با جمعیتی حدود 180 هزار نفر دارای 23 محله بوده و نزدیک به شیشلی، بی اوغلو، ساریر و تنگه بُسفُر می باشد.

لونت  LEVENTو اتیلر ETİLER از جمله محله های مهم بشیکتاس هستند و همچنین پل  15تموز  15 TEMMUZ KÖPRÜSÜ(پل بغاز) در این منطقه قرار گرفته که دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل می کند.

از طرفی در چند سال اخیر قیمت ملک در محله های بشیکتاش به نسبت سایر مناطق استانبول بسیار بالا بوده و به عنوان یکی از با ارزش ترین مناطق استانبول جهت سکونت شناخته شد.

بشیکتاش رتبه بالاترین سطح فرهنگی را در رزومه خود دارد به علاوه افراد مشهور و سرشناس مختلفی مثل خواننده ها و بازیگرها در این منطقه ساکن هستند.

وضعیت اقتصادی و اجتماعی در این ناحیه در حالت A+ می باشد که مولفه های مختلفی مثل میزان جمعیت، تراکم مسکن، حمل و نقل عمومی، امکانات رفاهی و درمانی و همچنین پایین بودن میزان جرم و جنایت در آن تاثیر گذار بوده است.

وجود کنسولگری کشورهای مختلف دنیا از جمله آذربایجان، آمریکا، دانمارک و اسپانیا اهمیت سیاسی و اعتبار منطقه را افزایش داده است.

لازم است بدانید اماکن و مناطق دیدنی بسیاری در بشیکتاش وجود دارد از جمله محله زیبای اورتاکوی، اسکله تاریخی ، موزه دریایی ، کاخ های چراغان، ستاره و دولما باهچه. همچنین استادیوم ودافون پارک که محل تمرین تیم فوتبال بشیکتاش هست از اماکن ورزشی مهم در این منطقه به شمار می آیند.

از مراکز خرید معروف و مهم بشیکتاش هم می توان به مرکز خرید زورلو سنتر و آک مرکز اشاره کرد.

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول

در بخش معاملات ملکی قیمت فروش هر متر مربع در منطقه بشیکتاش با 8.47% افزایش در بازه یک ماه قبل به بیش از 41 هزار لیر رسیده است.

همچنین نرخ هر متر مربع در بازه 3 ساله به میزان 288.8% و طی 5 سال اخیر 261.5 افزایش یافته است و از همین بابت در حال حاضر برای خرید یک واحد 100 متری بایستی به طور میانگین 4 میلیون و 180 هزار لیر پرداخت کرد


معرفی منطقه زیتون بورنو (ZEYTİNBURNU)

این منطقه خاص با حدود 295 هزار جمعیت در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و از دلایل منحصر بفرد بودن آن، می توان به موقعیت قرارگیری این منطقه در امتداد ساحل دریای مرمره و مرکزی بودن آن برای دسترسی به تمامی امکانات سیستم حمل و نقل عمومی زمینی و دریایی استانبول اشاره کرد.

این منطقه از شمال با بایرام پاشا، از جنوب با دریای مرمره، از شرق و غرب به ترتیب با مناطق فاتیح و باکیرکوی همسایه است و جالب است بدانید نام منطقه زیتون بورنو نشات گرفته از باغ های زیتون در این ناحیه می باشد.

از اماکن دیدنی و آثار تاریخی آن می توان به باغ گیاهان دارویی، موزه تاریخی پانوراما و پارک فرهنگی توپکاپی اشاره کرد. خرید ملک توسط تعداد زیادی از سرمایه گذاران، افتتاح مراکز خرید و رستوران های لوکس در این منطقه باعث بالا رفتن قیمت هر متر مربع در آن شده است.

در یک ماه گذشته قیمت هر متر مربع ملک در زیتون بورنو 21.91% افزایش داشته است که این میزان افزایش در بازه 3 ساله 302.9% و در 5 سال اخیر 362.5% بوده است؛ همچنین در حال حاضر شروع قیمت ها در این منطقه بیش از 16 هزار لیر در هر متر مربع می باشد.

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول


معرفی منطقه کوچوک چکمجه (KÜÇÜKÇEKMECE)

منطقه کوچوک چکمجه با جمعیتی بیش از 800 هزار نفر یکی از پرجمعیت ترین مناطق استانبول در بخش اروپایی به شمار می رود، در کنار دریاچه ای به همین نام واقع شده و با دیگر مناطق استانبول نظیر آوجیلار، باشاک شهیر،  باهچلی اولر، باغجیلار و باکیرکوی همسایه است.

این منطقه در حال توسعه به دلیل وجود امکانات آموزشی، تفریحی و درمانی مجهز و متعدد توجه سازندگان و سرمایه گذاران املاک را جلب نموده و پروژه های مسکونی بسیاری در حال ساخت می باشد.

مراکز خرید معتبری نظیر آرمونی پارک  ARMONİ PARK  و آرِنا پارک  ARENA PARK و همچنین دانشگاه های بسیاری از جمله دانشگاه آیدین و مارمارا در این منطقه قرار دارند.

طبق آخرین گزارشات رسمی در بخش املاک مناطق استانبول، میانگین قیمت یک خانه 100 متری در منطقه کوچوک چکمجه بین 1.066 تا 1.778 لیر می باشد و این در حالی است که نرخ هر متر مربع ملک در شرایط فعلی با افزایش 10.32 درصدی در بازه یک ماهه بیش از 14 هزار لیر است که این نرخ در بازه 3 سال گذشته 264.5% و همچنین در 5 سال گذشته 346.2% افزایش یافته است.

لازم به ذکر است آمارها و نمودارهای به کار رفته در این مقاله از وب سایت زینگات به نشانی www.zingat.com  استخراج شده است. شما می توانید نظرات و سوالات خود را در ارتباط با مناطق استانبول در قسمت پایین ثبت کنید.

نرخ رشد قیمت ملک در استانبول

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها