نتایج جستجو

مشاور املاک ایرانی در استانبول

Posted by IOj43Uqua on نوامبر 5, 2022
0

مشاور املاک ایرانی در استانبول: ترکیه در همسایگی کشور ایران از دیرباز به عنوان اولین انتخاب ایرانیان جهت زندگی، سرمایه گذاری، تحصیل و کار در منطقه بوده و گزینه بسیار خوبی است برای اشخاصی که مایل به مهاجرت به کشورهای همسایه ایران هستند. بنا به گزارشات رسمی در چند سال اخیر همواره سرمایه گذاری در ملک و مستغلات نسبت به سایر بازار های سرمایه، ارزش افزوده بسیار بالاتری حتی در مدت زمان کوتاهی به همراه داشته است و از آن جایی که طی سال های گذشته تقاضا از سمت خارجیان برای خرید ملک در شهرهای ترکیه به خصوص استانبول افزایش یافته بدیهی است که مستقل از این که با چه هدفی متقاضی خرید ملک در ترکیه هستید، به یک راهنمای معتبر و مورد اعتماد نیاز خواهید داشت تا شما را در مسیر مهاجرت و اخذ شهروندی یا اقامت ترکیه همراهی کرده و شرایط خرید ملک مورد نظرتان را هموار سازد. به خاطر داشته باشید که به شرط به جا آوردن کلیه قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک و همچنین اخذ مجوزهای مورد نیاز از طرف ارگان های ذیربط، مشاوران املاک ایرانی موفقیت شما را در سرمایه گذاری آسان و امن تضمین خواهند کرد.

املاک ایرانی در ترکیه

در شرایطی که افزایش استقبال ایرانیان برای مهاجرت به ترکیه و خرید ملک، باعث روی کار آمدن تعداد زیادی شرکت املاک به ویژه در شهر استانبول شده، پی بردن به این موضوع که معیارهای انتخاب یک مشاور املاک ایرانی در ترکیه چه چیزهایی می تواند باشد، شاید ذهن بسیاری از خریداران محترم را به خود مشغول نموده باشد. افراد زیادی حتی بدون داشتن تخصص و تجربه کافی نسبت به خرید و فروش ملک مبادرت نموده و موجب به بار آمدن ضرر و زیان های زیادی به شخص خریدار و فروشنده یا شرکت سازنده می شوند. اساسا صداقت در گفتار و درک صحیح از مراحل قانونی خرید ملک در ترکیه، با توجه به دارا بودن سابقه و رزومه درخشان، یکی از پارامتر های اصلی در انتخاب یک شرکت املاک می تواند باشد.

ویژگی های یک مشاور املاک ایده آل

به هنگام انتخاب مشاور املاک در استانبول کنترل این که شرکت املاک مورد نظر دارای مجوزهای رسمی، دفتر و آدرس معتبر باشد بسیار حائز اهمیت است. منظور از یک مجموعه خوب، تیمی متخصص و حرفه ای می باشد که با قیمت ملک در مناطق مختلف استانبول و همچنین قوانین مهاجرت و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک همگام با آخرین تغییرات آشنا بوده و دارای اطلاعات کامل و دقیق در مورد بازار املاک و پروژه‌های در حال ساخت در کشور ترکیه باشد و بتواند متناسب با بودجه سرمایه گذاران، پیشنهادات مختلفی را ارائه دهد.

از بارز ترین ویژگی های یک مشاور خوب این است که برای ارائه خدمات موثر به مشتری بایستی از قدرت چانه زنی بالا با فروشنده و توانایی برطرف نمودن ابهامات پیش آمده، برخوردار باشد.

در واقع وجه تمایز یک آژانس حرفه ای املاک با سایرین در تعداد مشاورین فعال در آن مجموعه، داشتن وب سایت حرفه ای و شبکه های اجتماعی اختصاصی نظیر اینستاگرام می باشد مشروط بر این که آن مجموعه صرفا و اختصاصا به کار املاک در ترکیه مشغول باشد. صراحتا اعلام می شود از ارتباط با افرادی که تحت عنوان شرکت های چند منظوره مجموعه ای از خدمات نظیر فروش بلیت، تور، کنسرت و … را ارائه می دهند، جهت دریافت خدمات ملکی خودداری نموده چرا که این دست افراد و یا شرکت ها با توجه به این که چند کار را همزمان و احتمالا با دقت پایین انجام می دهند، نمی توانند رضایت شما را در پروسه خرید ملک جلب کنند و صد البته ارائه خدمات ملکی به متقاضیان، خصوصا سرمایه گذاران خارجی به معنی واقعی کلمه کاری بسیار تخصصی، حساس و پر مسئولیت بوده و به جرات می توان گفت شرکت هایی که تحت عنوان مجموعه خدمات چند منظوره به حرفه املاک نیز مبادرت می ورزند به طور حتم از عهده انجام کلیه خدمات و مسئولیت های پیرامون آن بر نخواهند آمد و موجبات ناراحتی، زیان و عدم رضایت سرمایه گذاران را فراهم خواهند کرد.

به عنوان مثال گروه مشاوران املاک آریا فقط در استانبول دارای سه شعبه فعال، 15 خودرو و بیش از 40 مشاور املاک مجرب می باشد که مجموعه این افراد تمام وقت خود را در طول سال به صورت اختصاصی به امر خرید و فروش ملک در استانبول اختصاص داده اند؛ در حالی که بسیاری از افراد در همین کشور تنها به صورت انفرادی به این حرفه پرمسئولیت مشغول می باشند و همیشه عمدا یا سهوا باعث به بار آوردن ضرر و زیان کلان به مشتریان خواهند بود.

هزینه کمیسیون املاک در ترکیه

طبق قانون مصوب، هزینه کمیسیون املاک ترکیه در معاملات خرید و فروش املاک و مستغلات ۴٪ قیمت فروش به علاوه مالیات بر ارزش افزوده آن می باشد و در صورت خرید ملک از پروژه های نوساز کل این مبلغ توسط فروشنده به آژانس املاک پرداخت گردیده و مبلغی از خریداران به لحاظ حق العمل و کمیسیون دریافت نمی گردد.

مراحل خرید ملک در استانبول از طریق مشاوران املاک

روند خرید ملک به نسبت شرایط هر کدام و پیچیدگی قوانین، ظرافت های خود را دارد و از آنجایی که بازار املاک ترکیه خصوصا در کلان شهرهایی مثل استانبول روز به روز در حال رشد است، اعتماد به آژانس املاک معتبر با مشاوران ماهر و با تجربه بسیار مهم می باشد. پروسه خرید ملک از طریق مشاوران املاک حرفه ای در استانبول دارای مراحلی به شرح ذیل است :

 • در قدم اول متناسب با بودجه و سلیقه خود می توانید ملک ایده آل تان را انتخاب کنید. در این مرحله، مشاوران املاک با در نظر گرفتن شرایط مطرح شده از سمت شما در جلسات مشاوره، ملک های آماده ( کلید تحویل ) در مناطق مناسب با پتانسیل عالی و یا پروژه‌های مسکونی در حال ساخت استانبول را جهت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به شما پیشنهاد می کنند. شایان ذکر است یکی از مزایای زندگی در استانبول داشتن امکانات مختلف از قبیل فرصت های شغلی فراوان در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه است و یافتن کار در استانبول یا حتی راه اندازی کسب و کار به مراتب بسیار راحت تر بوده و رعایت اصول آن شغل نتایج بسیار خوبی را برای شما خواهند داشت.
 • بازدید از چندین پروژه یا املاک شخصی ساز با همراهی مشاوران املاک جهت ارائه اطلاعات فنی، قیمت و توضیحات تکمیلی هر فایل
 • رزرو ملک مورد انتخاب شما با پرداخت مبلغ جزئی به عنوان بیعانه که این مبلغ به فروشنده یا شرکت سازنده پروژه پرداخت شده و از کل قیمت توافق شده کسر خواهد شد.
 • چانه زنی و اخذ نهایت تخفیفات لازمه تا حد امکان از مالکین و اصطلاحا به قیمت رساندن آن ها. همان طور که مستحضر هستید به هر میزان که یک آژانس املاک بزرگ تر بوده و معاملات زیادی را در طول زمان انجام دهد به همان میزان نیز علاوه بر کسب تجربه بیش تر جهت خرید ملکِ به قیمت، به دلیل شناخته شدن در نزد پروژه ها و فروشندگان از توانایی چانه زنی و اخذ تحفیفات بهره مند بوده و نهایت پتانسیل را در اخذ ملکِ به قیمت و حتی زیر قیمت خواهد داشت.
 • نظارت بر انعقاد قرارداد فی مابین خریدار و فروشنده یا شرکت سازنده با حضور نمایندگان، مترجم و وکلای رسمی آژانس املاک
 • انتقال قطعی سند ملکی (TAPU) و ثبت سند به نام خریدار جدید که در صورت تکمیل مستندات مورد نیاز، به فاصله چند روز از انعقاد قرارداد به راحتی قابل انجام خواهد بود.
 • انجام کلیه امور مربوط به پروسه خرید ملک مانند دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب در یکی از بانک های معتبر ترکیه به همراه اینترنت بانک و کارت های بین المللی، درخواست گزارش ارزشیابی و گواهی سلامت ملک توسط کارشناس رسمی، امور مربوط به شهرداری و نقل و انتقال انشعابات، نظیر آب، برق، گاز و تمام امور اداری
 • حضور و پیگیری منظم مترجمین رسمی و وکلا در کلیه مراحل اداری نقل و انتقالات
 • و در نهایت یکی از اساسی ترین تفاوت میان یک شرکت حرفه ای املاک ایرانی در استانبول با سایر آژانس های بی نام و یا آژانس های تُرک از این مرحله به بعد می باشد. این بند را با ذکر مثال به سمع و نظر شما می رسانیم.

فرض بفرمایید که شما در شهر و کشور خود در ایران که به زبان و همچنین قوانین آن جا آشنا هستید، اقدام به خرید ملکی می نمایید. در این صورت کلیه امور مربوط به تعهدات مشاور املاک تا لحظه انتقال سند بوده و پس از آن خریدار با تحویل گرفتن سند باقی امور مربوط به ملک را خود انجام داده و اصطلاحا دیگر تعهدی از جانب شرکت مشاور املاک برای خریدار و فروشنده باقی نمی ماند.

این موضوع در ترکیه نیز کاملا صادق می باشد؛ به عبارت دیگر یک آژانس املاک ترک که در استانبول مشغول به فعالیت می باشد طبق تجربیاتی که از فروش های قبلی با مشتریان بومی و محلی خود داشته است، پس از انتقال سند تعهدات خود را در قبال مشتری تمام شده دیده و خریدار خود بایستی امور پس از فروش را پیگیری کند؛ در این شرایط است که ارزش همکاری با یک آژانس املاک حرفه ای ایرانی دو صد چندان شده و در واقع آژانس های حرفه ای ایرانی با درک دغدغه ها و نیازهای یک سرمایه گذار خارجی در شهر استانبول کاملا آشنا بوده و به این مهم اشراف کامل دارند که پس از انتقال سند علاوه بر این که تعهدی رو به اتمام نبوده بلکه در واقع فصل جدید تعهدات به خریدار شروع گردیده است.

البته صراحتا عرض می نماییم که تعداد آژانس های املاک حرفه ای ایرانی که خود را به این مهم کاملا پایبند می دانند بسیار بسیار اندک بوده و خیل عظیمی از آن ها با اتمام پروسه جابه جایی سند، خریداران را با کوهی از سوالات و احتیاجات تنها می گذارند. در این زمینه گروه مشاوران املاک آریا با اقتدار خود را به عنوان قوی ترین شرکت فعال در حوزه املاک و مستغلات در استانبول در زمینه خدمات پس از فروش معرفی می نماید و اعلام می دارد که از اصلی ترین خدمات این شرکت، علاوه بر تعهدات مذکور، اقدامات مربوط به خدمات پس از فروش می باشد و اساسا پس از مرحله انتقال سند هم با همان کیفیت، خدمتگزار سرمایه گذاران محترم خواهیم بود.

بیشتر بخوانید : خرید ملک در ترکیه + قوانین 2022

معرفی گروه مشاورین املاک آریا در استانبول و خدمات آن

گروه مشاورین املاک آریا با کادری مجرب و متخصص از سال 2017 در عرصه مشاوره خرید و فروش ملک های نوساز و دست دوم شروع به فعالیت نمود و با سه شعبه فعال در مناطق مختلف استانبول ( آتاشهیر، ماسلاک و بیلیک دوزو ) با برند ” آریا گروپ ” به یکی از خوشنام ترین برندهای حوزه معاملات ملکی در استانبول تبدیل گردید.

این گروه با دسترسی به بهترین و لوکس ترین پروژه های نوساز، فایل های شخصی و دست دوم در استانبول و با هدف ارائه حق انتخاب بیشتر به خریداران محترم ملک، کلیه امور مربوط به خرید و فروش ملک یا املاک شما عزیزان را از ابتدا تا انتهای امر بر عهده خواهد داشت که این مراحل شامل همراهی در تمام بازدیدها تا پیدا کردن ملک ایده آلتان، دریافت شماره مالیاتی، افتتاح حساب به نام شخص جهت انتقال مبلغ معامله، تهیه کلیه مدارک مربوط به تشکیل پرونده، انتقال قطعی سند، انجام تمام امور اقامت، پاسپورت و شهروندی ترکیه و خدمات پس از فروش از جمله همراهی شما جهت خرید لوازم منزل و یا انجام کارهای مورد درخواست شما می باشد که این دست خدمات تیم ما را به نسبت سایر شرکت های املاک متمایز نموده است.

به علاوه درک و شناخت نیاز هم وطنان عزیزمان در امر سرمایه گذاری سبب شد تا در این راستا مجموعه آریا با صداقت و پشتکار بالا در گسترش شعب و نیروی انسانی خود پیشتاز شود. همچنین در صورتی که قصد فروش ملک خود در استانبول را داشته باشید می توانید با اطمینان کامل آن را به ما بسپارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین قیمت، ملک ارزشمند شما را به فروش برسانیم.

مزایای خرید ملک از طریق مشاوران املاک ایرانی در استانبول

 • با توجه به اینکه بسیاری از خریداران محترم ملک به زبان ترکی تسلط کامل ندارند، حضور یک مشاور املاک فارسی زبان در استانبول می تواند بهتر و دقیق تر خواسته های شما را جهت خرید ملک ایده آل تان درک کند. به عبارت دیگر فارسی زبان بودن مشاور املاک در استانبول، داشتن پیش شرط های مطرح شده در این مقاله و همچنین تسلط وی به زبان ترکی استانبولی باعث اطمینان خاطر سرمایه گذاران می‌ شود.
 • با وجود تنوع بالای املاک در استانبول، با کمک مشاوران املاک آشنا به فرهنگ غنی ایرانی تصمیم گیری شما در انتخاب ملک به مراتب راحت تر خواهد بود .
  • با بهترین محله ها و مناطق استانبول که برای سرمایه گذاران خارجی جذابیت دارد آشنا خواهید شد.
  • در وقت تان صرفه جویی می گردد.
  • شما می توانید با راهنمایی یک مشاور املاک خوب، بودجه خود را مدیریت نموده و از متحمل شدن هزینه های بی مورد اجتناب کنید.
  • با توجه به این که روند خرید ملک برای خارجیان به نسبت ترک ها قدری متفاوت می باشد، سرمایه گذاری و خرید ملک مورد نظر شما بدون هیچ مشکل و تصمیم اشتباهی طی خواهد شد.
  • ضمنا با توجه به امور پیشگیرانه ای که یک مشاور املاک حرفه ای انجام می دهد پروسه بازدید، معامله، فروش، سند و خدمات پس از فروش بسیار بسیار راحت تر و بدون هر گونه فضای متشنج خواهد بود.

  دست آخر این که موکدا توصیه می گردد در انتخاب مشاور املاک خود نهایت دقت را به عمل آورده و صرفا به گفته های افراد بسنده نفرمایید. علاوه بر این که دانش، سطح اطلاعات و تسلط مشاورین حرف اول را در حمایت از شما جهت یک سرمایه گذاری مطمئن می زند، مضافا اعتبار و اصالت شرکت املاک نیز بسیار حائز اهمیت بوده و به شما توصیه می شود فارغ از هر گونه تعارفات، اولین موردی که شخصا باید رویت و کنترل فرمایید مجوزهای معتبری خواهد بود که متعلق به آن شرکت املاک است.

مسئله ای که متاسفانه به تکرار در ترکیه مشاهده می گردد این است که سرمایه گذاران در صورت داشتن دوست و آشنایی هر قدر هم دور در این کشور و یا حتی با گرفتن ارتباط با اشخاص ثالث تحت عنوان مترجم، وکیل، دوست، همراه و… کلیه امور مربوط به ملک را به آنان سپرده و به دلیل متخصص نبودن آن افراد ضررهای هنگفتی را متوجه خود می کنند؛ و همچنین فراموش نفرمایید در شهری نظیر استانبول که ورودی یک اتوبوس یا مترو بالغ بر بیست هزار تومان یا هر لیتر بنزین حدود شصت هزار تومان می باشد، افرادی که تحت عنوان دوست و آشنا، خود را به شما نزدیک کرده و مدعی هستند که بدون در نظر گرفتن منفعت مالی به شما خدمت خواهند کرد، کذب محض بوده و سعی در فروش ملک به چند برابر قیمت واقعی را به شما خواهند داشت.

لازم به ذکر است همان طور که شما خواننده محترم در ایران و در شرایطی که قصد خرید یا فروش ملکی را داشته باشید فقط به یک آژانس املاک معتبر مراجعه می نمایید، همین رویه در ترکیه نیز صادق بوده و فقط یک آژانس املاک معتبر می تواند نهایت راهنمایی، حمایت و مشاوره اصولی را برای یک سرمایه گذاری مطمئن به شما ارائه نماید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها