مراحل خرید خانه در ترکیه (آپدیت شده 2021)

اکتبر 14, 2021
0 نظر
مراحل خرید خانه در ترکیه

مراحل خرید خانه در ترکیه چگونه است؟ شاید جواب این سوال با توجه به شنیده‌های متفاوت در خصوص ملک، کمی برایتان مبهم به نظر برسد. بسیاری از ایرانی‌هایی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند یا به دنبال اخذ شهروندی و اقامت در کشور ترکیه هستند، درباره مراحل خرید خانه در ترکیه سوالات و ابهامات زیادی دارند. ما در این مقاله قصد داریم تمامی نکات مربوط به مراحل قانونی خرید خانه در ترکیه را با توجه به قوانین کشور ترکیه بررسی کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم در مراحل خرید خانه در ترکیه

قبل از اینکه شروع کنیم,اگر دوست دارید تحلیل کامل سند ملکی را در مراحل خرید خانه در ترکیه بدانید، پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را حتما مشاهده کنید و آن را برای دوستان خود هم بفرستید.

مراحل خرید خانه در ترکیه

مراحل قانونی خرید خانه در ترکیه

با توجه به نزدیکی کشور ترکیه به ایران و قیمت مناسب املاک در این کشور، بسیاری از ایرانیان علاقه‌مند به خرید خانه و سرمایه‌گذاری در این کشور هستند. از طرفی امکان اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار، انگیزه خرید خانه در این کشور را چندین برابر کرده است. بهتر است بدانید پاسپورت ترکیه رتبه 33 را در جهان دارد و توسط آن میتوان به 55 کشور جهان، بدون ویزا سفر کرد.

مراحل خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه برای اقامت چگونه است؟

اولین کاری که در مراحل خرید خانه در ترکیه باید انجام دهید، انتخاب ملک مناسب است. بازدید از خانه و انتخاب ملک معتبر، بهتر است توسط کارشناسان و مشاورین املاک مورد اعتماد و باتجربه در ترکیه انجام پذیرد که به تمامی قوانین خرید ملک در ترکیه آشنایی کامل داشته باشند. همچنین اگر به زبان ترکی تسلط ندارید، می‌توانید توسط مشاورین و شرکت‌های املاک معتبر مانند آریاگروپ، تمامی اقدامات و مراحل خرید خانه در ترکیه را به راحتی انجام دهید.

قراردادهای خرید خانه در ترکیه مانند قراردادهای املاک ایران هستند که شامل نام و آدرس فروشنده، مشخصات ثبت، مشخصات ملک، اطلاعات مالک، شرایط توافق شده مانند نحوه پرداخت، وسایلی که روی خرید ملک وجود دارد و شرایط تحویل می‌شود. این قراردادها در 2 نسخه بوده که توسط فروشنده و خریدار امضا می‌شوند. در اکثر مواقع، بعد از تنظیم قرارداد و توافقات اولیه، مبلغی تحت عنوان بیعانه از خریدار دریافت می‌شود که این مبلغ در قرارداد ثبت شده و باقی مبلغ در زمان تحویل ملک، به مالک تحویل داده می‌شود.

خرید خانه در ترکیه برای اقامت

مراحل انتقال سند در ترکیه، گزارش کارشناسی ملک

یکی از مهمترین مراحل خرید خانه در ترکیه، قبل از رفتن به اداره ثبت اسناد، تهیه گزارش کارشناسی ملک است. گزارش کارشناسی ملک به این صورت است که یک کارشناس رسمی دادگستری قبل از جابه جایی ملک، استعلام‌هایی مانند اینکه خانه در رهن جایی نبوده یا به فرد دیگری فروخته نشده باشد، خلافی و تعارض نداشته باشد، بررسی صحت و سقم اطلاعات مالک، عکس از تمام زوایای داخل واحد، بررسی موقعیت جغرافیایی و محله، آدرس، پلاک ثبتی شهرداری و… را تهیه می‌کند. دقت کنید قبل از مراجعه خریدار و فروشنده به اداره ثبت اسناد، این گزارش کارشناسی باید آماده شده باشد.
البته لازم به ذکر است، گزارش کارشناسی در صورتی انجام می‌گیرد که خریدار، فروشنده یا هردو خارجی باشند. در واقع در این گزارش، هر اقدامی که فروشنده روی ملک انجام داده باشد قابل تشخیص است. گزارش کارشناسی از ملک باعث می‌شود افراد کلاهبردار و سودجو نتوانند به مقاصد خود برسند و املاک مشکل‌دار را به فروش برسانند و این به نفع خریدار خواهد بود.

خرید خانه در وان ترکیه

قدم بعدی از مراحل خرید خانه در ترکیه، مالک به اداره ثبت اسناد در ترکیه مراجعه کرده تا پرونده فروش را باز کند و امورات مربوط به انتقال سند را انجام دهد.
بعد از آماده شدن مدارک انتقال سند، با ارسال پیامک به مالک، موعد زمانی که به موجب آن خریدار و مالک باید به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کنند، اطلاع داده می‌شود و در این مرحله باقی مبلغ خانه از خریدار تحویل گرفته شده و انتقال ملک انجام می‌شود.
البته اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید نیازی به نگرانی نیست. با خرید ملک از آریاگروپ، تمامی مراحل مربوط به خرید خانه، از قبیل ثبت اسناد، اخذ اقامت، دریافت انشعابات آب و برق و گاز، تجهیز وسایل منزل، مترجم …. را به صورت رایگان می‌توانید دریافت کنید.

نکات مهم در مراحل خرید خانه در ترکیه

 1. در زمان انتخاب ملک، چه قصد خرید خانه در وان یا سامسون ترکیه را داشته باشید یا خرید ملک در استانبول را، حتما دقت کنید ملک دارای مشکلاتی مانند گرو بودن از طرق دولت به دلیل وام یا بدهی یا دیگر مشکلات نباشد. البته لازم به ذکر است تمامی مشخصات ملک و مشکل‌دار بودن یا نبودن آن، در گزارش کارشناسی ملک مشخص می‌شود.
 2. در مراحل خرید خانه در ترکیه، حتما به محله و منطقه‌ای که انتخاب می‌کنید دقت کنید. از نظر امکانات رفاهی به چه صورت است؟ مکان‌های مهمی مانند بیمارستان، مدرسه و مرکز خرید در نزدیکی آن محل وجود دارد؟
 3. از نظر دسترسی، آیا در منطقه‌ای با دسترسی راحت و نزدیک به اتوبوس یا متروبوس قرار دارد یا در محله‌ای خلوت و دور از دسترسی وسایل حمل و نقل قرار دارد؟
 4. دقت کنید آیا ملک در آپارتمانی معمولی قرار دارد یا در مجتمع‌ها و رزیدانس؟
 5. برای اجاره خانه در استانبول باید اقامت داشته باشید اما برای خرید ملک در ترکیه نیازی به اقامت نیست.
 6. حتما سعی کنید در تمامی مراحل خرید خانه در ترکیه، از یک شرکت املاک معتبر و باتجربه برای انجام تمامی امورات مربوط به خرید ملک استفاده کنید.

مراحل انتقال سند در ترکیه

چرا خرید خانه در استانبول بهتر است؟

 •  استانبول توریستی‌ترین شهر ترکیه است که قیمت ملک در آن رشد فراوانی داشته و مناسب برای سرمایه‌گذاری و سکونت است.
 • در استانبول و ترکیه محصولات با کیفیتِ خارجی بدون موانع تحریم در دسترس‌اند.
 • استانبول دارای مراکز تفریحی و گردشگری بسیاری است که گردشگران بسیاری را جذب می‌کند.
 • با خرید ملک در ترکیه می‌توانید اقامت دائم و اقامت معمولی ترکیه را به راحتی دریافت کنید.
 • استانبول دارای پروژه‌های متعددی از قبیل نوساز، دست دوم، هتل رزیدانس و در حال ساخت است که دست شما را برای انتخاب ملک باز می‌کند و البته پروژه‌های متنوعی در سایت آریاگروپ برای شما عزیزان قابل دسترس است.

ملک در استانبول

حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

شروع قیمت خرید خانه در استانبول

برای واحد یک خوابه

حداقل 500.000 لیر
شروع قیمت خرید خانه در ازمیر

برای واحد یک خوابه

حداقل 400.000 لیر
شروع قیمت خرید خانه در آنتالیا

برای واحد یک خوابه

حداقل 420.000 لیر
شروع قیمت خرید خانه در آنکارا

برای واحد یک خوابه

حداقل 400.000 لیر

 

شرایط و مراحل خرید خانه در ترکیه برای اخذ اقامت دائم

برای اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه، باید به این نکته دقت کنید که قیمت خانه باید حداقل 250 هزار دلار باشد. از این طریق می‌توانید برای خود، همسر و فرزندتان شهروندی ترکیه را دریافت کنید. لازم به ذکر است این شرط شهروندی برای فرزندان زیر 18 سال است. همچنین از دیگر نکات مراحل خرید خانه در ترکیه و اخذ شهروندی اینست که خانه به صورت نقدی خریداری شده باشد و مالک آن خارجی نباشد.
به این نکته دقت کنید که اخذ شهروندی می‌تواند از طریق خرید چندین خانه با قیمت مجموعا 250 هزار دلار، به جای خرید یک خانه 250 هزار دلاری باشد.

اقامت دائم در ترکیه

روند رشد قیمت خانه در استانبول

در نمودار زیر، روند رشد قیمت ملک در استانبول را از سال 2013 تا 2021 مشاهده می‌کنید.

رشد قیمت خانه در استانبول

انتخاب شرکت املاک معتبر برای خرید خانه در ترکیه

یکی از مهمترین اقدامات در مراحل خرید خانه در ترکیه، انتخاب شرکت املاک معتبر است. ما در آریاگروپ با داشتن کارشناسانی مجرب و بادانش، تمامی اقدامات مورد نیاز در خرید خانه را برای شما مشتریان گرامی انجام می‌دهیم. همچنین ارتباط ما با مشتریان عزیز فقط به زمان خرید محدود نمی‌شود. بلکه کار اصلی ما در هنگام فروش شروع می‌شود، به این صورت که اموراتی که بعد از خرید خانه و برای اقامت نیاز دارید را به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهیم. برای خرید ملک در استانبول و مشاهده املاک نوساز و دست دوم، می‌توانید به سایت آریاگروپ مراجعه کنید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.