نتایج جستجو

شرایط خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه

Posted by IOj43Uqua on نوامبر 19, 2022
0

شرایط خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه چگونه است؟مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور طرفداران زیادی از سراسر دنیا دارد.

بسیاری از اتباع خارجی و سرمایه گذاران آن را مقصدی امن و آسان برای مهاجرت دانسته و این روزها بیش ‌از هر زمان دیگری به ‌دنبال اخذ اقامت ترکیه از راه های مختلفی هستند که یکی از بهترین روش ها دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه است.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه و دریافت شهروندی یا اقامت این کشور دارای شرایط بخصوصی می‌باشد که در نظرگرفتن آن ها قبل از هر اقدامی بسیار حائز اهمیت است.

آگاهی از اطلاعات به روز در مورد شرایط خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه به شما در برداشتن گام‌های مهم این اطمینان را می دهد تا مهاجرتی هوشمندانه و بدون تنش را تجربه نمایید.

شروط خرید ملک و دریافت اقامت در ترکیه

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

 

در نظر داشته باشید که خرید ملک در ترکیه برای خریداران مزایای گوناگونی را به ‌همراه داشته و آن ها می‌توانند با استفاده از این روش در راستای قوانین مربوط به مهاجران و سرمایه گذاران علاوه بر دریافت شهروندی یا اقامت ترکیه با قابلیت تمدید مستمر به صورت سریع و آسان برای خود و خانواده، نسبت ‌به بهره مندی از امکانات دیگر از جمله فراهم آوردن شرایط تحصیل در ترکیه برای فرزندان، استفاده از خدمات درمانی مجهز و پیشرفته و همچنین ورود به بازار کار و تجارت بدون تنش و تحریم دسترسی پیدا کنند.

مطابق با آخرین قوانین وضع شده برای آن دسته از اتباع خارجی که قصد دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارند، هر فرد خارجی با خرید ملکی به ارزش بالای 75 هزار دلار در شهرهای بزرگی نظیر استانبول و یا خرید ملک به ارزش حداقل 50 هزار دلار در شهرهای کوچک ترکیه مجاز به دریافت اقامت ترکیه برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود خواهد بود.

لازم به ذکر است این نوع اقامت از نوع ملکی محسوب شده و مادامی که ملک مذکور تحت مالکیت شخص سرمایه‌گذار باشد قابلیت تمدید خواهد داشت.

سرمایه لازم برای خرید ملک در ترکیه

 

از نظر قانونی هیچ گونه محدودیتی جهت خرید ملک در ترکیه وجود نخواهد داشت و این موضوع تماما به ترجیحات و شرایط خریدار بستگی دارد. در صورت تمایل به اخذ اقامت ترکیه همان طور که گفته شد، سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در شهری مثل استانبول حداقل 75 هزار دلار خواهد بود. شایان ذکر است اگر هدف از خرید ملک در ترکیه، دریافت شهروندی این کشور باشد؛ با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 400 هزار دلار این مهم تحقق خواهد یافت.

البته در صورتی که خواهان اخذ اقامت ترکیه نمی باشید دیگر شرطی بابت حداقل قیمت خرید وجود نخواهد داشت. از آن جایی که اکثر خارجیان اقدام به خرید آپارتمان مسکونی در استانبول به جهت سرمایه‌گذاری، شهروندی یا اقامت ترکیه می نمایند پیشنهاد می شود حتما مقاله خرید آپارتمان در استانبول را نیز مطالعه فرموده و از تمام نکات و جذابیت های آن مطلع شوید.

قیمت خانه در کشور ترکیه

 

به‌ طورکلی قیمت خرید خانه در ترکیه به عوامل گوناگونی نظیر موقعیت منطقه و شهر، نوع ملک و تنوع در امکانات ملک مورد معامله بستگی دارد. قیمت ملک در شهرهای ترکیه متفاوت بوده و برآورد آن تا حد زیادی به انتخاب شهری که برای زندگی انتخاب می کنید بستگی دارد؛  مثلا در شهر استانبول که به عنوان پایتخت اقتصادی و تجاری ترکیه به حساب می آید قیمت ملک در مناطق مختلف آن متفاوت می باشد.

با این وجود طبق نمودار زیر در حال حاضر (اکتبر 2022) میانگین قیمت ملک در هر متر مربع در شهر استانبول بیست و یک هزار و چهارصد و بیست و هشت لیر ترکیه می باشد و همچنین قیمت ملک در استانبول بر اساس آمارهای رسمی ترکیه روند صعودی داشته است که تغییرات قیمتی آن را  نسبت به یک تا چهار سال گذشته ملاحظه می فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص  خرید ملک در استانبول حتما با مشاوران آریاگروپ از طریق واتساپ به شماره  905527810000+ تماس حاصل فرمایید.

دریافت مشاوره از کارشناسان خبره آریاگروپ در خصوص خرید خانه ترکیه می ‌تواند یک راهنمای خوب و مطمئن در خریدی امن و بدون مشکل برای شما باشد.

شما با بازدید فایل های پیشنهادی مشاورین که دقیقا متناسب با خواسته‌های شما بوده و شامل بروزترین و ارزنده‌ترین املاک نوساز و چند سال ساخت می باشد، ملک مورد نظر خود را انتخاب و خریداری می نمایید.

گروه مشاورین املاک آریا در کلیه‌ موارد از قبیل بازدید، افتتاح حساب، چانه زنی با فروشنده برای اخذ بهترین قیمت، عقد قولنامه و پرداخت بیعانه، همراهی در زمان انتقال سند، تحویل ملک، کمک به راه‌اندازی اولیه‌ آن، خرید اسباب و اثاثیه‌ زندگی و دهها مورد دیگر در خدمت سرمایه‌گذاران محترم می باشد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها