ساحل زیبای کیلیوس : برخی از گردشگران هدفشان از سفر به استانبول دیدن بناهای تاریخی ، برخی گردش در مراکز خرید ، دیگری بازدید از موزه ها و عده ای دیگر نیز تجربه تفریحات هیجان انگیز می باشد .

در این شهر تاریخی سواحل و پلاژهای متنوعی وجود دارد که در فصل بهار و تابستان می توانند به مکانی برای استراحت و تفریح گردشگران تور استانبول تبدیل گردند و با ارائه امکانات گردشگری مناسب و سرگرمی های مفرح سفری خاطره انگیز برای آنان به ارمغان آورند . ساحل کیلیوس استانبول یکی از استراحتگاه های معروف و محبوب این شهر است که در منطقه ساریر در کرانه های دریای سیاه واقع شده و تا مرکز شهر استانبول حدود 35 کیلومتر فاصله دارد . ساحل کیلیوس که از جاذبه های گردشگری ساریر استانبول به شمار می آید دارای رستوران ها ، پلاژها ، هتل ها و ریزورت های متعددی است که برای رفاه مراجعه کنندگان در این منطقه ایجاد شده اند .

برای رفتن به ساحل کیلیوس اگر می خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید می بایست ابتدا از طریق اتوبوس ها و مینی بوس هایی که در مناطق مهم شهر مثل میدان تکسیم قرار دارند به منطقه ساریر (Sariyer) رفته و از آنجا مجددا با اتوبوس هایی دیگر به کیلیوس برسید و از امکانات و تفریحات رایج در آن لذت ببرید . جالب است بدانید که جاده ای که به کیلیوس استانبول منتهی می گردد از میان جنگل های زیبای بلگراد می گذرد و مسافران در طول مسیر می توانند از منظره های چشم نواز استفاده کنند .

کیلیوس که از تفرجگاه های ساحلی محبوب در سواحل شمالی استانبول است به سبب داشتن سواحل شنی زیبا ، هتل های مدرن خوب ، رستوران هایی با غذاهای خوشمزه و همچنین فعالیت ها و سرگرمی های تابستانی مانند کایتینگ و کنسرت ساحلی معروف شده است . در Kilyos استانبول گردشگران می توانند آفتاب بگیرند ، ماهیگیری کنند ، پیاده روی کرده و از زیبائی های طبیعت لذت ببرند ، در میان آب های دریای سیاه شنا کرده و تفریحاتی مهیج مانند اسکی روی آب و موج سواری را تجربه کنند .

در این منطقه تفریحی پلاژهای عمومی و خصوصی متعددی وجود دارد که برای استفاده از هر کدام از این پلاژها باید ورودی پرداخت نمود اما مبلغی که برای پلاژهای عمومی داده می شود به طور حتم از قیمت ورودی پلاژهای خصوصی کمتر است . پلاژ ساحلی سولار ، پلاژ ساحلی دالیا ، پلاژ ساحلی نان استپ ، پلاژ ساحلی اوزونیا و پلاژ بورس که متعلق به دانشگاه بغازایچی استانبول از جمله پلاژهای موجود در منطقه کیلیوس هستند . کلیه سطح ساحل کیلیوس دارای ماسه های ریز و شیب ملایم به داخل دریای سیاه است . در ساحل کیلیوس که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد امکاناتی از قبیل تخت های تاشو ، چتر ، دوش های ساحلی ، رخت کن و دستشویی وجود دارد و رستوران ها نیز با طبخ غذاهای دریایی از مشتریان پذیرایی می کنند .