نتایج جستجو

خلاصه ای از قوانین و مقررات جاری در قبرس شمالی

Posted by IOj43Uqua on می 22, 2023
0

در این نوشتار مختصری درباره پلیس قبرس شمالی توضیح خواهیم داد. به طور کلی، جزیره قبرس شمالی از جمله امن ترین مناطق در میان کشورهای دنیا به شمار می‌آید. به همین دلیل حفظ این ویژگی برای پلیس قبرس دارای درجه اهمیت زیادی است. پس طبیعی است که پلیس قبرس شمالی، یکی از سختگیرترین ها در جهان باشد!

نکات ترافیکی

شیوه رانندگی در قبرس مانند کشور انگلیس است. یعنی فرمان خودروها در سمت راست قرار دارد. این موضوع می‌تواند در اولین روزها برای افرادی که به قبرس مهاجرت کرده اند، مشکلاتی را پدید آورد که البته به مرور زمان برطرف خواهد شد. نکته مهم در این باب، رعایت حق تقدم و همچنین دقت در انتخاب مسیر است. چاره‌ای جز تغییر عادت‌های خود در رانندگی ندارید!
در قبرس هم سرعت غیرمجاز، مکالمه با تلفن همراه حین رانندگی، نبستن کمربند ایمینی و انجام حرکات نمایشی با خودرو، جرم است.

آتش نشانی قبرس شمالی

حمل سلاح

از جمله قوانین سفت و سخت در قبرس شمالی، قانون حمل صلاح است. براساس این قانون، حمل هرگونه سلاح در قبرس شمالی جرم و ممنوع است.

نکات مهاجرتی

ایرانیان می‌توانند با ویزای توریستی خود بین ۱۵ تا ۳۰ روز در قبرس شمالی اقامت کنند. پس از پایان مهلت مقرر، باید خاک این کشور را ترک کنید در غیر اینصورت مشمول پرداخت جریمه خواهید شد. در صورتی که بدون پرداخت، قبرس را ترک کنید، در ورود بعدی باید دو برابر جریمه را پرداخت کنید.
تنها در صورتی می‌توانید از جریمه شدن جلوگیری کنید که یا اقامت خود را تمدید نمایید و یا در زمان مقرر، کشور را ترک کنید.

امور مالی، واردات و صادرات

مبلغ مجاز برای خروج از کشور، نهایتاً ۱۰ هزار یورو و یا هر ارز خارجی دیگر معادل این مبلغ است. انتقال پول باید از طریق سیستم‌های بانکی انجام شود. همچنین واردات و صادرات بدون مجوز هر نوع کالای منقول که داری قدمت تاریخی است، در قبرس شمالی ممنوع است.

تماس با پلیس قبرس شمالی در مواقع ضروری

در صورتی که در قبرس شمالی با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با شماره گیری ۱۵۵ با مرکز پلیس این کشور تماس بگیرید.
شماره ۱۵۶ نیز منحصرا در زمینه مبارزه با قاچاق و مواد مخدر فعال است.
همچنین شماره ۱۹۹ مربوط به مرکز آتش نشانی قبرس شمالی است.

اما نکته جالب توجه این است که امنیت مثال زدنی این سرزمین، معمولاً شما را از تماس با شماره های ۱۵۵ و ۱۵۶ بی‌نیاز خواهد کرد. اگر موارد ایمنی را هم رعایت کنید، مسلماً با ۱۹۹ نیز تماس نخواهید گرفت!
در صورتی که در قبرس شمالی زندگی می‌کنید و درباره موضوعات عنوان شده، تجربه‌ای دارید می‌توانید در بخش کامنت ها با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها