در استانبول با موضوع خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی در خدمت شما هستیم، در تابستان امسال یعنی سال 2021، رکوردار بیشترین آمار خرید ملک در ترکیه در بین ایرانیان بوده است. اما در این بین، خیلی از افراد به دلیل محدودیت‌های بودجه‌ای، علاقه به خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی دارند. اما اینکه شرایط خرید ملک اقساطی در ترکیه چیست و چه قوانینی دارد، نیاز به گرفتن مشاوره و راهنمایی از متخصصان املاک در ترکیه را دارد. ما در این مقاله از آریاگروپ قصد داریم با استفاده از اطلاعات معتبر فروش ملک در ترکیه، شما را راهنمایی کنیم. تا انتهای مقاله همراهمان باشید.

 

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

بر اساس قانون ترکیه که در سپتامبر سال 2018 اجرا شد، شما می‌توانید با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار، شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. همانطور که در مقاله ” راهنمای جامع مراحل خرید خانه در ترکیه” توضیح دادیم، برای خرید خانه به ارزش حداقل 250 هزار دلار (در صورت جاری بودن این قانون) می‌توانید یک خانه با این قیمت خریداری کرده یا در طی سال‌های مختلف خانه‌هایی به ارزش مجموع حداقل 250 هزار دلار خریداری کنید.
اما باید بدانید با خرید ملک اقساطی در ترکیه، نمی‌توانید به سرعت شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید و تا زمان تسویه کامل، این اقدام انجام نمی‌شود. در واقع برای اقامت در ترکیه باید سند ملک به نام شخص آماده باشد.

 

کارت کیملیک چیست؟

گردشگران ایرانی که به کشور ترکیه می‌آیند، می‌توانند تا 90 روز بدون کارت اقامت در این کشور اقامت داشته باشند. اما اگر فردی بخواهد یه مدت یکسال در کشور ترکیه اقامت داشته باشد باید مجوز یا کارتی دریافت کند که به آن کارت کیملیک می‌گویند. کیملیک کارت شناسایی است که هویت شخص را در این کشور نشان می‌دهد. البته جالب است بدانید در ترکیه به هر کارت شناسایی، کارت کیملیک گفته می‌شود.

خرید ملک در ترکیه اقساطی (مزیت ها)

  1. همانطور که در بالا گفته شد، خرید ملک در ترکیه اقساطی باعث دریافت کارت کیملیک ترکیه و اقامت یکساله می‌شود.
  2. مزیت بعدی خرید آپارتمان اقساطی در ترکیه اینست که با توجه به رشد قیمت ملک در این کشور، با خرید اقساطی آپارتمان در آنتالیا، استانبول یا هر شهر دیگری، می‌توانید سرمایه‌گذاری مناسبی داشته باشید و ارزش پولتان را حفظ کنید. البته برای خرید خانه در استانبول چه به صورت نقدی و چه اقساط، دقت کنید که از کارشناسان و مشاوران املاک متخصص و معتبر کمک بگیرید. اگر نیاز به راهنمایی داشتید نگران نباشید، می‌توانید از مشاوره رایگان آریاگروپ استفاده کنید.

 

خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان

ممکن است سوالاتی مانند “چقدر بودجه برای پیش پرداخت باید داشته باشیم”، “آیا خرید خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان ممکن است ؟ ” و سوالاتی از این قبیل را درباره خرید ملک اقساطی در ترکیه داشته باشید. لازم به ذکر است برای خرید خانه در ترکیه، نیاز به شرایط خاصی نیست و فقط با پاسپورت خود می‌توانید در ترکیه ملک خریداری کنید. در استانبول قیمت خانه برای واحد 1 خوابه از 450 هزار لیر شروع شده و تا قیمت‌های بالاتر ادامه پیدا می‌کند.
تفاوت بین اقامت‌هایی که در نتیجه خرید ملک در ترکیه بدست می‌آید با اجاره خانه در ترکیه، اینست که در حالت اول، باید هر یکسال یا دو سال یکبار برای اقامت اقدام کنید اما در حالت اجاره، طبق قانون از اول سال 2020 فقط یکبار می‌توانید توسط اجاره خانه اقامت یکساله دریافت کنید و بعد از آن باید اقامت خود را به اقامت‌های دیگر مانند اقامت کاری و… تبدیل کنید.
با توجه به قیمت دلار و افزایش قیمت ملک در ترکیه، جملاتی مانند اینکه چگونه با 200 میلیون تومان در ترکیه خانه بخریم اکنون دور از تصور است.

 

نحوه خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی چگونه است؟

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی استفاده کنید، پیش خرید ملک از سازنده‌ها و شرکت‌های املاک معتبر است. در این روش میزان مبلغ کمتری را به عنوان پیش پرداخت به سازنده پرداخت کرده و مابقی مبلغ را به صورت اقساط پرداخت می‌کنید. البته دقت کنید در این روش تا زمانی که اقساط شما تسویه نشود، سند به نام شما ثبت نخواهد شد. انتخاب سازنده معتبر که می‌توانید از طریق شرکت‌های املاک معتبر و خوش نام در ترکیه صورت بگیرد، امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است اگر به دنبال خرید ملک در استانبول ترکیه به صورت اقساطی یا نقدی هستید، می‌‌توانید از مشاوره رایگان آریاگروپ استفاده کنید و همچنین از بین صدها پروژه نوساز و دست دوم، ملک مورد نظر خود را متناسب با بودجه و شرایطتان انتخاب کنید.
کارشناسان آریاگروپ با تجربه فروش و اطلاعات کامل، آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.