نتایج جستجو

خرید خانه در کشور ترکیه

Posted by IOj43Uqua on اکتبر 24, 2022
0

خرید خانه در کشور ترکیه :افراد با اهداف و انگیزه های مختلفی اقدام به خرید خانه در ترکیه می کنند. برخی افراد برای گرفتن اقامت یا شهروندی قصد خرید ملک در این کشور را دارند؛ در حالی که برخی دیگر به علت پیشرفت چشمگیر اقتصاد این کشور در سال های اخیر، قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ویلا در ترکیه را دارند. صرف نظر از اینکه هدف شما از این عمل چیست، به هر حال باید قوانین و شرایط مربوط به خرید ملک را بدانید. در ادامه این موارد را بصورت دقیق بررسی خواهیم کرد.

شرایط عمومی خرید خانه در کشور ترکیه

 

کشور ترکیه به عنوان یکی از همسایگان شمالی ایران، بخش زیادی از اراضی و املاک خود را برای خرید در اختیار ایرانیان و تمام اتباع خارجی قرار داده است. البته ضوابطی نیز برای این امر توسط دولت ترکیه در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال اتباع خارجی نمی توانند در مناطق نظامی و امنیتی اقدام به خرید خانه کنند و تنها خرید املاکی ممکن است که توسط دولت این کشور تعیین شده اند.

انتخاب شهر برای خرید خانه در کشور ترکیه

 

اگر خواهان خرید خانه در ترکیه هستید، در اولین قدم باید مشخص کنید که قصد خرید ملک در کدام شهر را دارید. هر یک از شهرهای ترکیه برای یک هدف و یک نوع خاص از سبک زندگی، مناسب تر هستند. بهتر است ابتدا ویژگی های شهرهای مختلف این کشور و شرایط خرید خانه در هر کدام از این شهرها را بدانید و بعد متناسب با انگیزه های خود اقدام به خرید خانه نمایید. در ادامه با معرفی برخی شهرهای ترکیه جهت خرید خانه با شما خواهیم بود.

همچنین بخوانید: مقایسه قیمت ملک در ایران و ترکیه

خرید خانه در شهر استانبول

 

شهر استانبول با جمعیتی حدود 16 میلیون نفر از پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهرهای ترکیه است که با تمرکز بر جاذبه های متنوع گردشگری، آب و هوای مطلوب، زیرساخت های با کیفیت و تحولات شهری پیشرفته در دسته شهرهای با ارزش و جذاب برای زندگی و سرمایه گذاری به شمار می رود. استانبول به واسطه تنگه بسفر به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم شده و به طور کلی دارای 39 منطقه می باشد که 25 منطقه در بخش اروپایی و 14 منطقه در بخش آسیایی واقع شده است. در این شهر به دلیل ساخت پروژه های مسکونی و تجاری مدرن، فرصت های ویژه ای در اختیار سرمایه داران خارجی قرار داده که پتانسیل بالای رشد قیمت در استانبول دلیل موجهی جهت افزایش استقبال و جذب سرمایه گذاران خارجی شده است.

حتما بخوانید: خرید خانه در شهر استانبول

خرید خانه در شهر آلانیا

 

شهر آلانیا در جنوب غربی کشور ترکیه واقع شده و دارای قدمت و فرهنگ بالایی است. در طی سال های اخیر سرمایه گذاری های زیادی در زمینه ساخت و ساز در این شهر انجام شده که باعث جذب افراد بیشتری برای خرید ملک در آن شده است. قیمت خانه در این شهر مناسب بوده و همینطور شاخص کیفیت زندگی در آن در رتبه قابل قبولی قرار دارد.

همچنین بخوانید:اقامت یا اجاره خانه در ترکیه

خرید خانه در شهر ازمیر

 

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که در منطقه غرب این کشور واقع شده است. این شهر طی چند سال گذشته محل سرمایه گذاری های بسیاری در زمینه ساختمان بوده است. به همین دلیل خرید خانه در ازمیر یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. قیمت خانه در این شهر بسیار مناسب بوده و همچنین به دلیل برخورداری از فضای امن ، برای زندگی با خانواده ایده آل می باشد.

خرید ملک اقساطی در کشور ترکیه

 

در کشور ترکیه فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری پیش روی خریداران ملک قرار گرفته است از جمله بهره مندی از شرایط اقساطی خرید ملک که باعث افزایش رقابت ها در بازار املاک و مستغلات ترکیه شده و از دو طریق امکان پذیر می باشد. روش اول، خرید واحدهای نوساز یا پیش خرید پروژه های در حال ساخت از خود سازنده است.

در این روش متقاضیان خرید اقساطی ملک در ترکیه قادرند با توجه به شرایط هر پروژه، 25 تا حتی 70 درصد ارزش ملک پیش پرداخت نموده و باقی مانده را طی اقساط 12 تا 48 ماهه پرداخت نمایند که البته مدت اقساط در برخی از پروژه های در حال ساخت ممکن است بیشتر هم باشد.

همچنین بخوانید:خرید ملک در ترکیه قوانین 2022

روش دوم، اخذ وام بانکی در صورت اثبات توانایی بازپرداخت اقساط است که برای شهروندان ترکیه در دسترس بوده و در حال حاضر به سرمایه گذاران خارجی اعطای وام مسکن امکان پذیر نمی باشد.

از مزایای خرید اقساطی خانه در ترکیه این است که شما بدون داشتن سرمایه کافی، طی چند قسط و در کوتاه ترین زمان صاحب ملک خود خواهید شد؛ از طرفی این امر قدرت خرید شما را برای خرید ملکی بزرگ تر در محله ای بهتر بالاتر خواهد برد. لازم به ذکر است طی چند سال اخیر قیمت ملک در ترکیه به نسبت ابزارهای دیگر سرمایه گذاری رشد بیشتری داشته است.

همچنین بخوانید: خرید آپارتمان در ترکیه

جمع بندی

 

افراد زیادی طی سال های اخیر با انگیزه های مختلف، قصد خرید خانه در ترکیه را داشته اند. خرید ملک در ترکیه، شامل قوانینی است که دانستن آن ها به شما کمک می کند از مشکلاتی که ممکن است در این مسیر برای شما پیش بیاید دوری کنید. اگر می خواهید به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید، کافیست به وبسایت شرکت ما به آدرس aryagrouptr.com مراجعه کنید و از همکاران ما راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها