نتایج جستجو

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت چقدر می‌باشد

Posted by IOj43Uqua on ژانویه 21, 2023
0

خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت، راهی مطلوب و مطمئن برای افرادی محسوب می‌شود که با هدف های مختلفی خواهان مهاجرت به ترکیه هستند. افرادی که قصد دریافت اجازه اقامت ترکیه را دارند ممکن است با این سوال مواجه شوند که حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت چقدر می باشد؟

لازم به توضیح است در پی بالا رفتن آمار سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه و افزایش قیمت ملک در این کشور، دولت با اعمال تغییراتی به تنظیم سیاست های خود روی آورده که از جمله این تغییرات، تعیین حداقل قیمت خرید ملک در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه برای اخذ اقامت بوده در حالی که در گذشته برای آن محدودیتی وجود نداشته است. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتری در این خصوص می پردازیم.

حداتقل قیمت ملک در ترکیه برای اقامت ترکیه

اقامت ترکیه با خرید ملک 2023

 

اقامت ترکیه همان طور که در مقالات گذشته به تفسیر کامل آن پرداخته ایم از راه های مختلفی قابل دسترس هستند که یکی از این راه ها دریافت اقامت با خرید ملک در ترکیه می باشد. متقاضیانی که صرفا به جهت دریافت اقامت ترکیه اقدام به خرید ملک می نمایند، لازم است بدانند بر اساس آخرین اطلاعیه دولت ترکیه حداقل قیمت خرید ملک در استانبول و شهرهای بزرگ برای اخذ اقامت این کشور، 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک نیز 50 هزار دلار در نظر گرفته شده است.

به عبارت دیگر با خرید ملک کمتر از این میزان مجوز اقامت برای آن دسته از افراد صادر نخواهد شد البته چنانچه هدف از خرید ملک در ترکیه سکونت دائم در آن نبوده و صرفا به جهت اخذ ارزش افزوده و رسیدن به درآمد ارزی از طریق اجاره ملک بوده باشد تعیین حدی برای ارزش خرید ملک وجود نداشته و می توان با هر قیمتی حتی کم تر از میزان تعیین شده اقدام به خرید ملک در ترکیه نمود و حتی می توان صرفا با داشتن پاسپورت ایرانی در هر شش ماه، نود روز را بدون نیاز به اخذ هر گونه اقامت در ملک مورد نظر سکونت نمود.

خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی چه شرایطی دارد؟

 

جمهوری ترکیه، موقعیت استراتژیکی دارد و از یک تاریخ غنی، فرهنگ پر جنب و جوش، معماری زیبا و فرصت‌های سرمایه‌گذاری جذاب و شگفت‌انگیز برخوردار است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل پیدا می‌کنند نسبت به اخذ شهروندی از طریق اقامت در ترکیه اقدام کنند.

برای افرادی که به‌ دنبال اخذ تابعیت ترکیه هستند، برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این برنامه که در سال 2017 راه‌اندازی شد، به افراد در ازای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات و خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت، شهروندی و پاسپورت این کشور را ارائه می‌دهد.

سرمایه‌گذاران خارجی که بدنبال اخذ تابعیت ترکیه هستند، ملزم به خرید ملک به ارزش حداقل 400 هزار دلار می باشند که با امضای تعهدنامه ای مبنی بر قبول شرط عدم فروش ملک طی سه سال از تاریخ انتقال سند تا پایان مدت سه ساله به نوعی شهروندی خود را تضمین می نمایند.

مزایای شهروندی ترکیه با خرید ملک

 

از آنجایی که ترکیه یک کشور دو قاره‌ای به‌حساب می‌آید، سرمایه‌گذاران خارجی با اخذ تابعیت این کشور می‌توانند به بازارهای پررونق اروپا و غرب آسیا دسترسی داشته باشند.

چنانچه هدف از خرید ملک در ترکیه دریافت تابعیت این کشور باشد پس از انجام معامله و انتقال سند مالکیت، ضمن ارائه مدارکی درخواست فرد متقاضی به طور تقریبی ظرف مدت 120 روز بررسی و نتیجه نهایی اعلام می گردد و پس از دریافت پاسپورت ترکیه علاوه بر امکان بهره مندی از کلیه مزایا به مانند یک شهروند ترک، شرایط سفر به بیش از 111 کشور بدون نیاز به ویزا فراهم می شود.

مزایای دیگری که دریافت تابعیت ترکیه برای متقاضیان خواهد داشت به شرح زیر است:

  • برخورداری از کیفیت بالای زندگی، شرایط تحصیلی خوب و آب و هوایی بسیار مطلوب و دلپذیر

  • اعطای حق شهروندی به همسر و فرزندان کمتر از 18 سال شخص سرمایه گذار

  • امکان بهره‌مندی شهروندان ترکیه بابت اخذ بسیار راحتتر ویزای شنگن، آمریکا، کانادا و غیره

  • دسترسی انحصاری به بازارهای اروپا، آسیای غربی و خاورمیانه

مکان‌های جذاب به منظور خرید ملک در ترکیه

استانبول

 

خرید ملک در استانبول، یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال مهاجرت به ترکیه هستند. اقامت در استانبول در چند دهه اخیر مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در سراسر دنیا قرار گرفته که می‌توانند از طریق یکی از روش های دریافت اقامت ترکیه یعنی خرید ملک به ارزش 75 هزار دلار، به راحتی اجازه اقامت دوساله‌ قابل تمدید این کشور را به دست آورند که به آن اقامت تاشینماز(TAŞINMAZ) گفته می شود.

بدروم

 

بدروم به عنوان شهر ساحلی معروف ترکیه، دارای ساختمان‌های سنگی، چشم‌اندازهای ساحلی و ویلاهای مجزا با باغ‌های بزرگ است. این شهر کوچک یکی از مکان‌هایی است که می‌توان با سرمایه متناسبی در آن ملک خریداری کرد.

آلانیا

 

این شهر در جنوب ترکیه، مکانی ایده آل برای زندگی تابستانی در تمام طول سال محسوب می‌شود و همچنین یکی از بهترین مناطق، جهت خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت به‌ حساب می‌آید.

آنکارا

 

آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه و یکی از کلان شهرها بوده که مکانی محبوب برای اقامت خارجی‌ها خواهد بود و می توان با خرید ملک به ارزش 75 هزار دلار نسبت به دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید.

جمع‌بندی

 

ما در گروه مشاوران املاک آریا دارای کارشناسانی مجرب جهت ارائه مشاوره در خصوص تمام جزئیات و مطالب مرتبط با خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت می باشیم و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و مطرح نمودن هر گونه سوالی در این مورد، با همکاران ما تماس بگیرید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها