نتایج جستجو

جدیدترین روش های مهاجرت به قبرس در سال 2023

Posted by IOj43Uqua on مارس 3, 2023
0

قبرس شمالی، یکی از مناطق محبوب برای مهاجرت افراد به‌شمار می‌رود. بر اساس قوانین مهاجرت به قبرس شمالی که دارای حکومت مستقل اما تحت حمایت ترکیه می باشد، اتباع همه کشورها به استثنای ارمنستان، نیجریه و سوریه از الزام اخذ ویزا قبل از ورود به  کشور مزبور معاف هستند. در عین حال، مدت اعتبار ویزا بستگی به هدف افراد برای سفر به این کشور دارد.

قوانین مهاجرت به قبرس شمالی

بر اساس مقررات جدید اجازه اقامت و ویزا مصوب سال 2019، مقامات مهاجرت در بنادر و گذرگاه‌های قبرس شمالی این اختیار را دارند که روزهای اعتبار ویزاهایی را که به خارجی‌ها داده می‌شود، به‌طور خودکار به مدت 90 روز تمدید کنند. مطابق با قوانین مهاجرت به قبرس شمالی اگر مایل به اقامت هستید، باید برای اخذ مجوز اقامت موقت اقدام کنید که دارای انواع مختلفی بوده و به دلایل ذیل ارائه می‌شوند:

 • فرد دارای اموال غیر منقول در قبرس شمالی باشد.
 • فرد شرایط سکونت خانوادگی داشته باشد.
 • کسانی که برای اقامت دانشجویی به این کشور سفر می‌کنند.
روش های اخذ پاسپورت ترکیه

نحوه دریافت اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت به قبرس شمالی

به افرادی که متقاضی مهاجرت به قبرس شمالی هستند، توصیه می‌شود از طریق وکلای مجرب و شرکت‌های معتبر در این خصوص کمک بگیرند. افراد باتجربه در زمینه وکالت، می‌توانند در مورد مسائل مهاجرت به بهترین شکل مشاوره دهند و متقاضیان را در زمینه دریافت مجوز اقامت راهنمایی کنند.

این وکلا همچنین می‌توانند در خصوص سایر مسائل مرتبط با اقامت و ویزا به شما مشاوره بدهند. بنابراین، توصیه می‌کنیم در خصوص برقراری ارتباط با افراد و شرکت‌های معتبر، تردید نکنید.

این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که ترک‌ها و سایر اتباع خارجی از جمله شهروندان بدون تابعیت بالای 18 سال، همسران و فرزندان زیر 18 سال آنها که حداقل 6 سال به‌طور مداوم در این کشور زندگی کرده باشند، واجد شرایط درخواست اقامت دائم قبرس شمالی خواهند بود.

جدیدترین روش های مهاجرت به قبرس

انواع اقامت دائم در پی مهاجرت به قبرس شمالی

دو نوع اقامت دائم در این کشور در پی مهاجرت به قبرس شمالی وجود دارد:

 • مجوز موسوم به Hicret İzni که مادام‌العمر خواهد بود و اگر این نوع اقامت را دارید، لازم نیست هر 2 سال یکبار وضعیت خود را کنترل کنید که البته این قانون در سال 2015 تغییر کرد.
 • بیاز کیملیک، نوعی اقامت دائم است که از سال 2015 صادر شده و روش فعلی درخواست برای این نوع اقامت به‌حساب می‌آید و در صورت رعایت معیارهای دولتی هر 2 سال یک‌بار می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

انواع مهاجرت به قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی راه‌های مختلفی وجود دارد، از جمله سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ملک، سرمایه گذاری برای راه‌اندازی یک کسب و کار معتبر، اخذ مجوز تحصیل در یکی از دانشگاه‌‌های این کشور، سفر به قبرس شمالی پیش از 18 سالگی برای اقامت موقت و با حضور یکی از اعضای خانواده در این کشور می توان اشاره کرد.

در پی مهاجرت به قبرس شمالی، حق اقامت دائم در بخش ترک‌نشین قبرس شمالی شامل ورود و خروج آزادانه خواهد بود. اما این مجوز منوط به رعایت الزامات قانون اقامت است. بنابراین اگر فاقد این معیارها باشید، ممکن است اقامت شما باطل شود.

از جمله این معیارها این است که افراد باید دارای شخصیت و رفتار خوب، از نظر جسمی سالم و دارای یک شغل مناسب با حقوق کافی باشند. به‌طوری که بتوانند با این حقوق از خود و افراد تحت تکفلشان حمایت کنند یا اینکه درآمد کافی برای اثبات استقلال مالی خود داشته باشند.

جدیدترین روش های مهاجرت به قبرس

افراد واجد شرایط درخواست مجوز برای مهاجرت به قبرس

افراد زیر حق این را دارند که برای صدور مجوز اقامت دائم قبرس شمالی درخواست دهند:

 • افرادی که دارای مجوز کار هستند.
 • صاحب خانه با درآمد تضمینی باشند.
 • فرد متاهل که با یک شهروند قبرس شمالی ازدواج کرده باشد.
 • فرزند یک فرد خارجی که در قبرس شمالی متولد شده یا در سن زیر 18 سال به این کشور نقل مکان کرده است.

جهت دریافت مجوز اقامت دائم، پس از مهاجرت به قبرس شمالی ، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • دارا بودن بیمه درمانی معتبر از طرف وزارت بهداشت یا یک بیمه نامه درمانی خصوصی.
 • یک تبعه خارجی که در این کشور متولد شده یا قبل از تولد 18 سالگی خود وارد قبرس شمالی شده، باید ظرف دو سال پس از 18 سالگی درخواست صدور مجوز اقامت دهد، مشروط بر اینکه والدین او شهروند این کشور باشند یا حداقل به مدت 2 سال دارای مجوزهای اقامت کار یا دارایی غیرمنقول معتبر باشند.

بررسی شرایط خاص مهاجرت به کشور قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی، یکی از شرایط اخذ مجوز اقامت دائم در این کشور به‌حساب می‌آید که از این طریق می‌‌توانید برای اقامت دائمی درخواست دهید. به عبارت دیگر، مقامات قبرس شمالی از سرمایه‌گذاری در کشور خود به خوبی استقبال می‌کنند.

بنابراین، هر فردی با هدف سرمایه گذاری، به‌راحتی می‌تواند اقامت دائم را پس از مهاجرت به قبرس شمالی دریافت کند.

از سوی دیگر شما در صورت داشتن سرمایه کافی می‌توانید در این کشور کسب‌‌وکاری معتبر راه‌اندازی کنید. البته به این شرط که کسب و کار شما، از سوی مقامات تایید شود و در عین حال امکان راه‌اندازی آن در این کشور با توجه به شرایط و امکانات وجود داشته باشد.

تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی نیز می‌تواند یک اقدام موثر و مطلوب در این مورد تلقی شود. شما با تحصیل در رشته‌های مورد علاقه خود در دانشکده‌های این کشور، این فرصت را پیدا می‌کنید که اقامت دائم قبرس شمالی را به دست آورید. در عین حال باید پیش از هر اقدامی از شرایط تحصیل در دانشگاه­های قبرس شمالی و رشته‌های ارائه‌شده در آن اطمینان یابید.

جمع‌بندی

مهاجرت به قبرس شمالی می‌تواند گزینه مناسبی برای متقاضیانی که قصد مهاجرت دارند تلقی شود. به عبارت دیگر، هزینه‌های پایین و شرایط آسانی که این کشور برای اقامت دائم افراد خارجی در نظر گرفته، می‌تواند متقاضیان زیادی را به رفتن به این کشور ترغیب کند. شرکت Arya Group با توجه به تجربه چندین ساله در زمینه مساعدت به مهاجرت افراد و ارائه کلیه خدمات مورد نیاز جهت خرید ملک، آمادگی ارائه هرگونه راهنمایی را در این خصوص دارد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

مقایسه آگهی ها